Naga MarketsEUR/USD

Kurs eurodolara po wyraźnym odbiciu z końcówki minionego tygodnia zatrzymał się w okolicach wewnętrznej linii trendu, która dzieli budującą się od 25 stycznia konsolidację mniej więcej na połowę. Ta wewnętrzna linia znajduje się w okolicach 1.2350 i jej wyraźne pokonanie z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej powinno otworzyć drogę do ataku na ostatnie szczyty.

Dla mnie obecnie taki scenariusz jest wariantem preferowanym. Co mogłoby taki scenariusz zanegować ? Oczywiście pokonanie minimów z poprzedniego tygodnia, które znajdują się na 1.2154. Najbliższe zaś wsparcia znajdują się na 1.2255, a ich geneza została pokazana na powyższym wykresie.

GBP/USD

Poprawę sentymentu widzimy również na rynku GBP/USD, gdzie od pierwszej stref wsparć odbiliśmy się ok. 150 pipsów.

Jak jednak widać na powyższym wykresie struktura tego ruchu w górę jest korekcyjna, a obecnie testowane są ważne opory znajdujące się w okolicach 1.3870. Ich pokonanie zaczęłoby zmieniać obraz tego rynku na pro wzrostowy, choć silnym technicznym sygnałem kupna byłoby dopiero pokonanie okolic 1.3980. Na tym poziomie biegnie linia ograniczająca od góry formację trójkąta rozszerzającego się. Z drugiej strony co byłoby sygnałem pro spadkowym dla omawianej pary ? Moim zdaniem zejście poniżej 1.3760 gdzie widzę najbliższe, lokalne wsparcia. Taki ruch mógłby otworzyć drogę w kierunku kolejnej strefy wsparć, która rozciąga się między 1.3580 a 1.3515. Genezę tej strefy pokazałem na powyższym wykresie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here