Naga MarketsNotowania dolara amerykańskiego do japońskiego jena przesuwają się w szerokiej konsolidacji od końca października zeszłego roku. Cena obecnie porusza się w środku wspomnianego zakresu – po pokonaniu 200DMA, która blokowała silniejsze spadki od sierpnia rynek spodziewał się dynamiczniejszych osunięć. Cena złapała jednak bazę do ruchów popytowych bardzo szybko – na wysokości wsparć 118.54-118.32 oraz wzrostowej linii trendu pokrywającej się z okrągłym poziomem 118.00.

USDJPYDaily 16.10
USDJPY D1

Właśnie na wysokości wspomnianego klastra wsparć utworzyła się zakupowa świeca pin bar. W trakcie piątkowej sesji widzimy już wzrostową reakcję na świecę sygnalną. Ja osobiście jednak poczekam na test 50% zniesienia tejże świecy (118.59) i dopiero wtedy będę otwierał długą pozycję. Przy takim zagraniu zawsze istnieje jednak ryzyko, że rynek nie będzie próbował testować sygnału i ruszy w przód bez nas.

USDJPY H1
USDJPY H1

Na wykresie intraday (H1) widzimy, że każdy z trzech kolejnych poziomów wsparcia był testowany przez cenę. Ostatecznie silniejsze wzrosty zapoczątkował wzrosty inside bar, który utworzył się na wysokości wsparcia 118.32. Cena jak na razie nie potrafi poradzić sobie ze szczytami wczorajszej sesji. Warto jednak obserwować rozwój sytuacji na interwałach od H1 do D1 dzisiaj, jak i na początku przyszłego tygodnia.

Sprawdź najniższe spready na USDJPY.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here