Naga MarketsNotowania dolara amerykańskiego do franka szwajcarskiego notują od początku miesiąca bardzo dynamiczne wzrosty – wszystko za sprawą świecy doji z niezwykle długim knotem, która pojawiła się na wysokości tegorocznych dołków i średnioterminowej linii trendu prowadzonej jeszcze po szczytach sprzed 15 stycznia (porzucenie progu na EUR/CHF przez SNB).

Teraz notowania docierają pod 50% zniesienia szerszego trendu spadkowego, który widoczny jest od końcówki 2015 roku. Fibonacci pokrywa się tutaj z 0.99140 – poziomem, na który cena reagowała w grudniu, styczniu oraz marcu. Ostatni kontakt ze strefą właśnie w marcu przyniósł osunięcia o 400 pipsów i rozrysowanie się podwójnego dna.

Czy obecny dotknięcie poziomu przyniesie podobny scenariusz? W ujęciu krótkoterminowym (maj) trend jest wyraźnie pro wzrostowy – biorąc jednak pod uwagę dłuższy zakres czasu cena ciągle rysuje niższe szczyty. Wykorzystanie piątkowej świecy pin bar byłoby więc zgodne z tendencją podażową. Pierwszy cel wypada na wysokości 0.9783 – dołki z grudnia oraz szczyty z drugiej połowy marca oraz kwietnia.

Otwórz krótką pozycję na USD/CHF z RoboForex i odbierz 30 dolarów bonusu bez depozytu na swój handel.

USD/CHF D1
USD/CHF D1

Schodząc na niższe interwały widać akumulację pod tym poziomem, cały czas oczekujemy więc na silniejszy ruch. Alternatywnie, gdyby notowania dzienne zamknęły się nad oporem, obecna dynamiczna korekta wzrostowa będzie miała szansę na dalszy rozwój. W stronę istotnego psychologicznie i techniczne poziomu 1.00.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here