Naga MarketsW ostatnim przeglądzie instrumentów dla strategii TDiS zwróciłem uwagę na wykres złota. Dziś w nocy czasu polskiego właśnie na tym walorze pojawił się sygnał do zajęcia pozycji krótkiej. Z niewielkim opóźnieniem udało się go wykorzystać jeszcze dziś.

XAUUSD (Złoto)

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, notowania dotarły do 66% zniesienia, jednak nie zamknęły się ponad nim, a zatem można było przejść na wykres 30-minutowy, by szukać sygnałów sprzedażowych, zgodnych z panującym trendem spadkowym.

Na interwale 30-minutowym powstała sekwencja niższy dołek – niższy szczyt wskazująca na potencjalne zakończenie korekty. Sygnał utworzył się po zamknięciu świecy oznaczonej ceną, co miało miejsce o godz. 3:00 czasu polskiego. Jednakże pozycję można było zająć także między godziną 8-9 i tak też zrobiłem ryzykując 2% na rachunku w Royal. Stop loss znalazł się ponad maksimum wczorajszej sesji.

AUDUSD

Także na parze walutowej AUDUSD powstał sygnał sprzedażowy, jednak cena za bardzo ‘odjechała’ nie dając szansy na wejście w pozycje krótką. Podobna sytuacja miała miejsce na AUDCAD.

GBPUSD

Kurs pary walutowej GBPUSD znalazł się w strefie oporu, a konkretnie przetestował 50% zniesienie ostatniego impulsu spadkowego. Możliwe, że wkrótce na wykresie 30-minutowym utworzy się tam sygnał sprzedażowy.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here