Naga MarketsNowa pozycja długa zawarta została na CADJPY, a o parze tej wspominałem we wczorajszym przeglądzie.. Ponadto, do istotniejszych wydarzeń pod względem akcji cenowej zaliczyć można zmianę trendu na CHFJPY oraz ponowne wejście do strefy oporu na EURCAD, a więcej o tym przeczytasz w poniższym przeglądzie.

CADJPY

Jak widać na poniższym wykresie 4-godzinnym, paraw walutowa CADJPY znajduje się w dynamicznym trendzie wzrostowym. Wczoraj rozpoczeła się korekta tego trendu, która skierowała notowania do strefy wsparcia (zniesienie 33-66%), co pozwalało na poszukiwanie okazji zakupowych.

Sygnał do zajęcia pozycji pojawił się na wykresie 30-minutowym, gdzie układ dołków i szczytów zmienił się na wzrostowy. Stop loss jest tu dość wąski (20-pipsów) i ustawiony został pod wyższym dołkiem. Liczę na kontynuację wzrostów i potencjalnie zysk będę realizował w okolicach 87.14 (2,5 x Ryzyko).

Liczę się oczywiście z tym, że wąski stop w tym przypadku jest bardziej narażony na aktywację. Niech jednak rynek pokaże czy trend będzie kontynuowany, czy może korekta będzie jeszcze głębsza.

CHFJPY

Para walutowa CHFJPY, na której nie tak dawno poniosłem stratę, zmieniła krótkoterminowy kierunek ruchu na wzrostowy. Świadczą o tym dołki i szczyty rysujące się na coraz wyższych poziomach oraz obecność notowań ponad 20-okresową SMA, która skierowana jest w górę.

Można zatem będzie rozglądać się za okazjami do kupna po korekcie tworzącego się impulsu wzrostwego. Obserwuje także AUDJPY, którą omawiałem podczas wczorajszego przeglądu.

EURCAD

Z kolei para EURCAD, na której niedawno zaksięgowałem zysk, ponownie weszła do strefy oporu. Wciąż jest tu widoczny wyraźny trend spadkowy, a zatem można wypatrywać okazji sprzedażowych po sygnale wskazującym na zakończenie korekty.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here