Naga MarketsJak poinformował 14 lipc, należący do sektora bankowości online Swissquote, bank uzupełnił ofertę swojej platformy handlowej o najpopularniejszą z kryptowalut, a mianowicie Bitcoina. Od teraz użytkownicy platformy transakcyjnej banku mogą nie tylko wymienić euro i dolary na BTC, ale również spekulować na kursie cyfrowej monety, dywersyfikując swoje portfele inwestycyjne.


Kantor i możliwość spekulacji

W odróżnieniu od innych par walutowych Swissquote nie oferuje jednak dźwigni finansowej (co z kolei rozwiązuje problem możliwości utraty większej sumy niż ta zainwestowana). Najniższa nominalna transakcja to 5 jednostek waluty bazowej lub maksymalnie 100 tysięcy euro, czy też dolarów. Prowizje ustalane są procentowe i zależne od wysokości transakcji, mogąc wahać się w przedziale od 0,5% do 1%.

W celu zapewnienia odpowiedniego zaplecza technologicznego, Swissquote rozpoczęło współpracę z giełdą Bitstamp, która jest jedyną na terenie Unii Europejskiej mogącą poszczycić się posiadaniem licencji wydanej przez paneuropejską komisję nadzoru. Giełda dostarcza informacje o cenie oraz realizuje transakcje kryptowalutowe klientów banku.

Marc Burki, piastujący rolę prezesa w Swissquote, w następujący sposób komentował najnowsze zmiany ofertowe: „Wielu inwestorów jest coraz wyraźniej zainteresowanych kryptowalutami, boją się jednak inwestować, ze względu na małe zaufanie do podmiotów oferujących handel na BTC i jemu podobnych. Jako szwajcarski bank, zapewniamy konsumentom proste i transparentne procesy obsługi rachunku, bez zagranicznych przelewów do niewiadomych lokalizacji oraz gwarancję bezpieczeństwa środków”.

Inwestorzy coraz bardziej zainteresowani kryptowalutami

Decyzja Swissquote o uzupełnieniu oferty handel na Bitcoinie pojawia się w momencie, kiedy brokerzy detaliczni FX/CFD dodają coraz więcej par kryptowalutowych do listy dostępnych instrumentów finansowych. Jak informowaliśmy na początku lipca zarówno giełdy jak i domy maklerskie uzupełnią swoją ofertę między innymi o Ethereum.

W Polsce dostęp do najpopularniejszych kryptowalut oferuje obecnie XTB oraz Admiral Markets. Giełda Bitbay wdrażała natomiast Ethereum już w grudniu zeszłego roku.

Co do samego Swissquote to bank nie wyklucza, że w przyszłości zaoferuje klientom dostęp do kolejnych cyfrowych monet. Wszystko zależne jest jednak od tego jak dużą popularnością będzie cieszyła się obecna zmiana ofertowa i dodanie do listy instrumentów Bitcoina.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here