Naga MarketssWIG80 zyskał w 2. kwartale blisko 34%. Datawalk liderem wśród spółekKilka dni temu, zamknęliśmy na giełdach drugi kwartał. Kwartał bardzo burzliwy, cały świat powoli wychodził z ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. W ciągu ostatnich 3 miesięcy, na Świecie i w Polsce bardzo dużo się działo, rynki odreagowywały po mocnych spadkach z przełomu lutego i marca. sWIG80 zyskał w tym czasie blisko 34%.

  • sWIG80 zyskał w drugim kwartale 2020 r. 34%.
  • Liderami wzrostów w gronie komponentów Datawalk oraz Rafako.
  • Najmocniej traciły akcje Ovostar, Boryszew i Cormay.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

sWIG80 zyskał w ciągu 3 miesięcy 34%!

Indeks zrzeszający 80 średnich i małych spółek z warszawskiej giełdy papierów wartościowych zaczynał drugi kwartał na poziomie w okolicach 10000 punktów. Silne wzrosty z kwietnia i maja, wywindowały kurs na początku czerwca powyżej 13500 punktów. Ostatnie sesje czerwca były nieco słabsze w wykonaniu komponentów indeksu, który w tym czasie oddał kilka procent z zysków odnotowanych podczas trzymiesięcznego rajdu.

W szerszym kontekście, wzrosty na indeksie są imponujące, już na początku czerwca indeks osiągnął poziom 13000 punktów, który był jednocześnie tegorocznym szczytem notowań. Średnie i mniejsze spółki są zatem obecnie droższe niż jeszcze przed wybuchem pandemii.

Notowania indeksu sWIG80 z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: opracowanie własne

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Datawalk zyskuje w ciągu 3 miesięcy 370%!

Z grona 80 spółek, zrzeszonych w indeksie, świetnie poradziły sobie walory Datawalk, Rafako oraz XTB. Wzrosty miały w przypadku wielu spółek charakter czysto spekulacyjny, ale w przypadku mniejszych spółek takie zachowania kursu są nieuniknione. Akcje Datawalk zyskały w drugim kwartale 370,6%, a Rafako 234,8% i były zdecydowanie najmocniejszymi walorami w gronie komponentów Spółki. Nieźle radziły sobie również spółki gamingowe. Ultimate Games zyskał 135%. Okres pandemii i domowa kwarantanna sprzyjała większej sprzedaży gier.

Komponenty indeksu sWIG80 z największymi wzrostami w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Źródło: opracowanie własne

Niewielkie spadki w gronie najsłabszych w drugim kwartale komponentów indeksu sWIG80

Po drugiej stronie arkusza, posortowanego w kolejności od spółek które najlepiej poradziły sobie w drugim kwartale, na czele zestawienia znajduje się Ovostar, który stracił 7,6%, Boryszew (6,4%) oraz Cormay (6,2%). Co ciekawe, z grona 80 komponentów indeksu sWIG80, zaledwie 6 spółek skończyło kwartał ze stratą, a ich skala w porównaniu z kilkaset procentowymi wzrostami liderów są nieznaczące.

Komponenty indeksu sWIG80 z największymi spadkami w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Źródło: opracowanie własne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here