Naga MarketsDoniesienia o postępach prac nad kolejnym pakietem stymulującym gospodarkę USA były jednym z głównych czynników zachęcających inwestorów do zakupów w ostatnich godzinach sesji na Wall Street, przez co indeksy zakończyły notowania na plusie.

W przypadku spółek z indeksu WIG20 najmocniej traciły notowania Orange

Wzrostom nie przeszkodziła nawet eskalacja napięć na linii Waszyngton-Pekin, gdzie władze USA nakazały zamknięcie chińskiej ambasady w Houston. Wśród spółek dwucyfrowym wzrostem zakończyły się notowania spółki BioNtech, która wspólnie z Pfizerem dostały od rządu warte 1,95 mld USD zamówienie na dostawę 100 mln szczepionek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Optymizm inwestorów wzmacniały również wyniki kwartalne podane przez Teslę i Microsoft. W przypadku Tesli, która ma szansę wejść do indeksu S&P500 uwagę zwraca fakt zaraportowania zysku netto czwarty raz z rzędu, co przełożyło się na 4% wzrost notowań.

Natomiast w drugim kierunku poszły notowania Microsoftu, którego notowania straciły ponad 2% mimo podania lepszych od oczekiwań wyników, co można wytłumaczyć okazją do realizacji zysków. Zdecydowanie gorzej zakończyły dzień indeksy europejskie tracąc od 0,1 do 1,3%. Dzisiaj, jak co tydzień poznamy liczbę nowych zasiłków dla bezrobotnych.

Na polskim parkiecie jedynie indeks sWIG80 zakończył notowania na plusie. W przypadku spółek z indeksu WIG20 najmocniej traciły notowania Orange, gdzie wczoraj była realizacja zysków z ostatnich dwóch dni. Dzisiaj wyniki za I półrocze oraz II kwartał 2020 roku opublikował bank Millenium. Bank kończy drugi kwartał zyskiem netto w wysokości 53,6 mln zł wobec konsensusu na poziomie 51,1 mln zł.

Również w przypadku KGHM podane dane o czerwcowych dynamikach produkcji sprzedaży miedzi mogą w krótkim terminie wpływać na notowania spółki. W przypadku rynku szerokiego czwartą sesję z rzędu rośnie w tempie dwucyfrowym kurs XTB, którego kurs zamknięcia na poziomie 26,5 zł jest historycznym maksimum.

Podobną dynamiką wzrostu mogą pochwalić się notowania Wieltonu i Elemental Holding. Natomiast tracą impet wzrostowy akcje spółki Mercator Medical, która od poniedziałku rosła w tempie przeszło dwudziestu procent na sesję.

WIG w układzie dziennym

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | wiadomości bitcoin | eurusd | ropa prognozy | akcje lotosu | nasdaq index notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here