Naga MarketssWIG80: Budowa portfela na 2020 rok w oparciu o małe spółki z GPW
Marcin Tuszkiewicz omawia sytuację na GPW w tym tygodniu

Powstały ETFy na WIG20, mWIG40, wprzypadku sWIG80 wciąż ich brakuje a to właśnie ten indeks wzrósł już o 11% od października 2019 roku oraz ma ogromną perspektywę dalszej aprecjacji, jeżeli pozytywny sentyment na rynkach się utrzyma. Jak zatem odnaleźć się w środowisku małych spółek? Marcin Tuszkiewicz podaje najlepsze jego zdaniem walory, z których można zbudować portfel dający największą ekspozycję na sWIG80 z uwzględnieniem spółek o stabilnych biznesach, dobrych perspektywach oraz ewentualnie płacących dywidendy. 


sWIG80 – Marcin Tuszkiewicz omawia kilkanaście spółek wartych uwagi w 2020 roku

Oponeo, Pekabex, Agora, a może Kruszwica? Wszystkie z wymienionych z pewnością nie nalezą do największych spółek szerokiego indeksu WIG, w gronie średnich i  małych przedsiębiorstw warszawskiego parkietu dominują jednak w ostatnich miesiącach pod względem stopy zwrotu. Nie przez przypadek bowiem mWIG40 rośnie od październikowych dołków o 14% a sWIG80 o około 11%. Oprócz wymienionych podmiotów spoza głównego nurtu GPW, Marcin Tuszkiewicz przygląda się jeszcze kilkunastu innym, które mogą być ciekawym dodatkiem do portfela inwestycyjnego w 2020 roku.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSA nakładają sankcje na Iran i firmy powiązane z przemysłem wydobywczym
Następny artykułUSA: Kurs dolara (USDCHF) rośnie po publikacji danych o sprzedaży detalicznej w grudniu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here