Naga MarketssWIG80 atakuje historyczne szczyty! Czy małe spółki będą kontynuować wzrosty?sWIG80 jest aktualnie najmocniejszym z polskich indeksów. Od marcowego załamania 2020 przez większość czasu znajduje się na fali wzrostowej, dzięki czemu już wkrótce zbliży się do szczytów z 2007 roku na poziomie 21 tys. pkt, wskazuje Marcin Tuszkiewicz na kanale Comparic24. Małe spółki wydają się mieć bardzo dobrze, czego przykładem jest skupujący własne akcje Erbud.

Te artykuły również Cię zainteresują
sWIG80 zbliża się do szczytów

– sWIG80 to jest ten indeks, który systematycznie rośnie. To jest jeden z niewielu indeksów, który tak dobrze sobie radzi na polskim parkiecie. Oczywiście poza branżowymi, które żyją swoim życiem. Wiec tutaj na temat sWIG80 trzeba powiedzieć, że jest to jeden z najsilniejszych indeksów. Tutaj jest większy przegląd rynku globalnego, bo mamy spółki od A do Z. Praktycznie wszystkie branże znajdują się w sWIG80. – wskazuje Marcin Tuszkiewczi.

Obciążenia sektorowe widoczne są w szczególności dla WIG20, który do tej pory nie odrobił pandemicznych poziomów. Fakt ten wynika właśnie ze słabej kondycji spółek konkretnych sektorów jak swego czasu bankowego, czy też paliwowego.

– Co więcej, sWIG80 dobija do historycznych szczytów, więc też ciekawa sytuacja, jak się tutaj rynek zachowa, w okolicy 21 tys. punktów. Natomiast warto zwrócić uwagę, ze właśnie tutaj duża część z tych firm cały czas rośnie, może nie, że jest droga, ale nie ma korekty, do której można by było dołączyć. – dodaje także.

Indeks zyskuje 1% w trakcie czwartkowych notowań

Czwartkowe notowania sWIG80 zakończył z wynikiem +1%, co przekłada się na wzrost o 202,38 pkt, do wartości 20 485,50. Jak podkreślał Marcin Tuszkiewicz, na kanale Comparic24, już wkrótce kluczowym oporem dla indeksu może okazać się poziom ok. 21 tys. pkt, a więc poprzedni historyczny szczyt z 2007 roku.

sWIG80 atakuje historyczne szczyty! Czy małe spółki będą kontynuować wzrosty?
Notowania indeksu sWIG80 dnia 20.05.2021. Źródło: Comparic.pl

Początkowo indeks otworzył się na poziomie 20 400 pkt i przez pierwsze 3 godziny (do 12) oscylował w przedziale 20 380 – 20 420, raz delikatnie się wznosząc, a raz spadając. Następnie po godzinie 12 zaobserwować można spadek w okolice 20 340 pkt, natomiast został on szybko zanegowany, a wycena powróciła do poziomu 20 400 pkt. Po 15 indeks zanotował gwałtowny spadek o ponad 25 pkt, jednak bardzo szybko odrobiły straty, finalnie pnąc się aż do 20 485,38 pkt.

Erbud skupuje akcje własne

– Spółka radzi sobie teraz fantastycznie, ma bardzo dobre wyniki i też ogłosiła skup akcji własnych. Ich nie ma dużo, tych akcji nie będzie skupionych dużo, ale po bardzo atrakcyjnej cenie, dlatego że tutaj ten skup akcji własnych odbywa się po cenie 125 zł przy cenie bieżącej 62 zł, tak więc przebitka jest 2-krotna. – twierdzi Marcin Tuszkiewicz.

invest

Można już zapisywać się na sprzedaż tych akcji, jednak jak podkreśla Marcin Tuszkiewicz, redukcja może być dość duża i dodatkowo system wygląda tak, że inwestorzy, którzy posiadają większe pakiety akcji, bardziej na tym skorzystają.

Dodaje on również, że w długim terminie czasowym problemem spółki (i całej branży) może być marżowość. Aktualnie sytuacja jest dobra, branża przeżywa bardzo dobre momenty. Również presja płacowa chwilowo została zażegnana, choć tutaj pojawiają się głosy, które wskazują na ponowny wzrost wymagań podwykonawców. Również rosnące ceny materiałów budowlanych mogą wywrzeć wpływ, choć te na ogół przerzucane są na inwestorów.

– Co więcej, z technicznego punktu widzenia spółka reaguje teraz na 57,60 zł, to jest ostatni potwierdzony dołek, więc technicznie jest to miejsce w którym rynek może wracać do ruchu wzrostowego. Spadek poniżej 57,50 zł zanegowałby ten scenariusz wzrostowy w silnym ruchu. Prawdopodobnie po prostu pogłębi korektę i dopiero później rozpocznie się kolejny ruch. – dodaje także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zlotowki | notowania dolara online | bitcoin trend app | usd online | akcje benefit | kurs ccc | dolary kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here