Naga MarketsWe wtorek nadal trwały wzrosty na Wall Street, indeksy S&P 500 (+0,7%) i Nasdaq (+0,7%) rosną już 5 dzień z rzędu, większość europejskich indeksów również zakończyła dzień na plusie. „Bycze” nastroje wspierają wyniki kolejnych spółek, dla przykładu zysk na akcję Johnson & Johnson wzrósł w III kw. do 2,6 USD wobec oczekiwanych 2,36 USD, z poziomu 2,2 USD w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Dziś wyniki opublikuje m.in. Tesla, Verizon i IBM, a także notowany na Nasdaq ASML Holding. W temacie danych makro dziś poznamy inflację PPI w Niemczech, a także saldo rachunku bieżącego i inflację HICP w strefie euro. Z amerykańskiego rynku napłyną informacje o wnioskach o kredyt hipoteczny oraz o zmianie zapasów ropy. Nawiązując do tematu kryzysu energetycznego chiński rząd ponownie chce przeciwdziałać wzrostom cen surowców, tym razem władza zapowiedziała przeciwdziałanie spekulacyjnym wzrostom cen węgla, w ich ocenie wzrosty z ostatniego miesiąca odbiegają od fundamentów wynikających z zależności pomiędzy popytem i podażą.Kluczowe indeksy na krajowym rynku osłabiły się wczoraj lekko. W indeksie blue chipów przeszło 9%-owy spadek odnotowały walory JSW i Mercatora. Spółkom z sektora węglowego nie służyły zapowiedzi przeciwdziałania wzrostom cen węgla przez chiński rząd, co już przełożyło się na spadki kontraktów na cenę surowca. Oprócz JSW taniał także Famur (-4,6%) i Bogdanka (-6,7%).

Warto wspomnieć również o Allegro (-3%), które wyznaczyło nowe historyczne minima, spółce nie pomaga rozwój konkurencji na krajowym rynku, dla przykładu AliExpress zastanawia się nad otwarciem platformy handlu internetowego dla polskich sprzedawców w ciągu najbliższych miesięcy. Pozytywnie natomiast wyróżniał się CD Projekt (+4,5%), który wrócił pod okrągły poziom 200 zł, ten wzrostowy ruch powoduje, że przebicie linii 200 zł od góry wygląda inaczej niż poprzednio w czerwcu i lipcu, gdzie nie występowały takie popytowe sygnały.

W indeksie sWIG80 od pozostałych spółek odstawał PCF Group (+13,4%), ruch potwierdzony zwiększoną wartością obrotu, jest wspierany wydaniem pozytywnej rekomendacji a także dokupieniem pakietu 16,8 tys. akcji o wartości ok. 700 tys. zł przez prezesa spółki Sebastiana Wojciechowskiego.

Z pozostałych informacji: 1. Grupa Lotos szacuje, że w III kw. miała 0,81 mld zł zysku netto. 2. Wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez PGNiG wzrósł do 5,87 mld m sześc. wobec 5,38 mld m sześc. przed rokiem.

Adam Dudoń, Alior BankChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here