Naga MarketsŚwięty Mikołaj przyjechał w tym roku wcześniej na Wall Street. S&P 500 na nowych szczytachCzęsto w okresie początku grudnia analitycy prześcigają się w prognozach co do potencjalnego ruchu w kolejnych tygodniach na głównych indeksach giełdowych – zgodnie z twierdzeniem, iż jest to okres tzw. rajdu św. Mikołaja. Tęgie głowy Wall Street w tym roku jednak nie mają łatwo w typowaniu potencjału wzrostów – oraz tego, czy te w ogóle się jeszcze pojawią. Powodem tego jest wiele pochodnych, takich jak przyszła decyzja Kongresu USA, stymulacje gospodarcze czy choćby fakt, że silnym miesiącem wzrostów był również listopad. Zatem, czy rajd na głównych indeksach przed końcem roku jest jeszcze możliwy?

  • Zbliża się okres statystycznego wzrostu na głównych indeksach giełdowych
  • Zdanie ekonomistów i analityków jest jednak podzielone co do dalszych wzrostów
  • Czy główne indeksy giełdowe mają szansę na realny wzrost w kolejnych tygodniach?
  • Zdaje się, że ekonomiści z Yardeni Research są nadal byczego nastawienia

Wall Street: “Nadal mamy miejsce na wzrosty na głównych indeksach giełdowych”

Średnio kilka razy na kwartał jesteśmy światkami w ostatnim czasie poprawiania szczytów głównych giełd światowych – w tym w przewadze rynków USA. Według wielu analityków bardzo mocny listopad – który był najsilniejszy dla rynków od 2018 roku oraz 1987 jak w przypadku indeksu Dow Jones, może znacznie przeszkodzić rynkom w dalszych wzrostach. Zdania tego jednak nie podziela firma konsultingowa oferująca szeroki zakres globalnych usług inwestycyjnych i strategicznych – Yardeni Research Inc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według analityków i ekonomistów tego podmiotu narracja rynkowa nadal jest pro-wzrostowa i taka może pozostać do końca roku. Co prawda wskazują oni, że wielu inwestorów może odczuwać niepokój w związku z wczesnym wystrzałem rynków uwzględniając sezonowość ruchów, jednak rynki nadal “mają dużo miejsca do wzrostów” – podają analitycy.

wykres Kurs Nasdaq 07.12.2020
Kurs Nasdaq 07.12.2020

“Rynek miał już swój rajd Mikołaja, ale i tak dalej idzie w górę i nieważne, jak bardzo inwestorzy obawiają się rychłych cofnięć, faktem jest, że jest niskie stopy procentowe, nadal powodują, że rynek może wskazywać na północ” – dodają ekonomiści. Innymi słowy według Yardeni Research, jest jeszcze więcej do zrobienia na głównych indeksach, niż widzimy to obecnie.

W przypadku amerykańskiego indeksu technologicznego – patrząc z poziomu interwału czasowego H4 – D1, rynek ten co rusz wybij nowe szczyty. W tym momencie korekta byłaby zasadna, jednak jeśli wypełni się projekcja dalszych wzrostów, które zapowiadają ekonomiści – inwestorzy mogą uświadczyć niebawem nawet poziomy 12.700 punktów, gdzie rynek ma swoją psychologiczną barierę pełnego poziomu.

Według analityków wskazywać na to mogą również same dane: Yardeni Research skomentowało ostatnio dane odnoszące się do liczby miejsc pracy, które według nich sugerują, że pierwszy kwartał pozwoli uniknąć straszliwej recesji typu double-dip oraz że gospodarka będzie nadal się rozwijać na wiosnę, ponieważ szczepionka COVID-19 pomoże uwolnić stłumiony dotychczas popyt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here