Naga MarketspodumowanieNajważniejszym wydarzeniem poniedziałku jest… święto w USA. Brak publikacji z Europy i Ameryki Północnej oraz zamknięte giełdy w USA skazują rynki na nudny dryf w oczekiwaniu na inne impulsy. W nocy poznamy decyzję Banku Japonii w sprawie stóp procentowych, ale nie oczekujemy żadnych zmian w polityce.


  • Cena ropy Brent skoczyła na starcie tygodnia do 66 USD/b po informacjach, że prace na polach naftowych w południowo-zachodniej Libii zostały wstrzymane w związku z atakiem uzbrojonych bojówek. Wydobycie Libii ma zostać ograniczone do 72 tys. baryłek/dzień z 1,2 mln b/d osiąganych w sobotę. Jest to najniższe tempo wydobycia do sierpnia 2011 r.
  • Międzynarodowi przywódcy pracują w Niemczech nad bardziej trwałym zawieszeniem broni w wojnie domowej w Libii, ale ostatni runda rozmów nie przyniosła porozumienia.
  • W Iraku w niedzielę tymczasowo wstrzymano wydobycie na jednym z pól naftowych, a produkcja z drugiego zakładu produkcyjnego jest zagrożona w związku z nasilającymi ogólnokrajowymi protestami.
  • Dziś rano Brent rośnie o 1,2 proc. do 65,6 USD/b, a WTI zyskuje 1 proc. do 59,1 USD/b.
  • Rynek walutowy pozostaje stabilny. EUR/USD lekko odbija z 1,1085 do 1,11. USD/JPY dryfuje trochę ponad 110. GBP/USD zjechał pod 1,30 na początku tygodnia przy ponownym wzroście spekulacji o obniżce stopy procentowej BoE.
  • Indeksy w Azji trzymają się blisko szczytów. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,2 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,7 proc.
  • Przed startem handlu kasowego w Europie kontrakt futures na DAX rośnie o 0,1 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here