Naga MarketsMartin Luther King

Podczas dzisiejszej sesji zmienność na rynku akcji jest niewielka. Poniedziałki z reguły nie obfitują w większe ruchy, a dodatkowo inwestorzy w Stanach Zjednoczonych mają dziś wolne (z racji Święta Luthera Kinga sesja nie odbywa się). Ponadto kalendarz na dzisiejszy dzień jest właściwie pusty. Niemniej powinien nas czekać ciekawy tydzień, najważniejsze mogą być piątkowe PMI, które pokażą panującą w styczniu koniunkturę, wskaźniki będą publikowane zarówno dla Europy, USA, jak i Japonii. 


Na początku sesji europejskiej mogliśmy dziś obserwować odreagowanie po zeszłotygodniowych wzrostach. Większość indeksów giełdowych zakończyła dzień pod kreską, niemniej niemiecki DAX, po początkowej przecenie,  zdołał wyjść 0,15% na plus. Z kolei francuski CAC stracił dziś 0,43%, a a najmocniej przecenił się włoski FTSE MIB, który zamknął się 0,54% pod kreską. Z kolei GPW kończy dzień na symbolicznym plusie, WIG20 dodał dziś 0,10%, a WIG30 zanotował +0,07%. Pomimo niewielkiej zmienności na indeksach, sporo działo się na poszczególnych spółkach, szczególnie CD Projekt, gdzie kurs zdołał osiągnąć poziomy z czwartku, tym samym niwelując olbrzymią lukę spadkową z piątkowej sesji.

Warto też przypomnieć o trwającym sezonie wyników kwartalnych na Wall Street, która mogą prowadzić do kolejnych rekordów, bądź w przypadku rozczarowania zapoczątkować wyczekiwaną przez inwestorów korektę. W poniedziałek kontrakty futures na indeksy w USA znajdują się na niewielkim minusie, przecena nie przekracza jednak 0,1%. Na większe ruchy przyjdzie nam czekać do jutra.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta rośnie nieprzerwanie od 5 dni! Dokąd dotrze kurs euro, franka i dolara?
Następny artykułAkcje TOYA (TOA) w ciekawym miejscu technicznym, czas na wzrosty?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here