Świetny koniec tygodnia na złotym, PLN umocnił sie do euro, dolara, funta i franka
Kurs dolara i złotego

Tydzień handlowy powoli dobiega końca. Podobnie jak poprzedni tak i ten, nasz polski złoty może zaliczyć do udanych. Co prawda ostatnie dwa dni nie przyniosły tak dużego umocnienia złotówki jak jeszcze na początku tygodnia, niemniej PLN kończy tydzień na solidnym plusie w ujęciu do dolara, euro, funta i franka. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych parach walutowych ze złotym (GBP/PLN, EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN).

Finax
  • Funt traci kolejne 0,25% do złotego podczas piątkowej sesji 
  • Mieszana sesja na euro i franku, złoty konsoliduje dziś w rejoanch punktu odniesienia
  • Dolar zniżkuje jedynie 0,12% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,0120 zł 29.05.2020, godzina 18:45
Kurs euro EURPLN 4,4520 zł 29.05.2020, godzina 18:45
Kurs funta GBPPLN 4,9365 zł 29.05.2020, godzina 18:45
Kurs franka CHFPLN 4,1706 zł 29.05.2020, godzina 18:45

Kurs dolara do złotego USD/PLN pogłębia przecenę

Od początku tygodnia para walutowa USD/PLN znajduje się pod presją sprzedających. Dziś ruch w dół wynosi co prawda jedynie 0,2%, niemniej w skali całego tygodnia dolar traci ponad 3% do złotego.

Patrząc technicznie na wykres, wciąż obowiązuje tendencja spadkowa. Spadki na kursie dolara do złotego mogą się również utrzymywać po weekendzie. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczone, że w najbliższym czasie zobaczymy atak na poziom wsparcia przy mierzeniu 61,8% Fibonacciego – 3,9680 zł.

Wykres USD/PLN
kurs dolara dalej w dół

 – Piątek nie przyniósł większych emocji w handlu na PLN, pomimo publikacji danych dot. PKB i CPI. Rynek ewidentnie „żyje” wczorajszą obniżką stóp przez RPP. Dodatkowo na szerokim rynku widać lekkie podbicie indeksów strachu, co najpewniej ma związek z wyhamowanie marszu na północ na bazowych indeksach- komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs funta do złotego GBP/PLN reaguje na wsparcie

Dziś funt brytyjski próbuje nieudolnie odrabiać straty do polskiego złotego. Patrząc na interwał H4, para walutowa GBP/PLN reaguje na wysokości mierzenia 61,8% ostatniej fali wzrostowej. Tak czy inaczej tendencja jest spadkowa, a lokalnym oporem jest górne ograniczenie układu 1:1 (niebieski prostokąt).

Wykres GBP/PLN
kurs funta reaguje na wsparciu

W przypadku gdyby doszło do większego odreagowania,  kolejny opór znajduje się przy biegunowość mierzenia 50%, które wypada blisko okrągłego poziomu 5 zł.

Kurs franka CHF/PLN odrabia straty

W tym tygodniu również na CHF/PLN mogliśmy obserwować solidne spadki. W ostatnich dniach doszło do pokonania kluczowego poziomu wsparcia przy 4,1850 zł. Miejsce to wynikało z dolnego ograniczenia układu Overbalance, oraz mierzenia 38,2% Fibonacciego.

Dziś rynek ponownie próbuje odrabiać straty, niemniej dopóki kurs znajduje się poniżej wspomnianego poziomu 4,1850 zł, to sprzedający mają przewagę, a dalsze spadki w przyszłym tygodniu wydają się bardziej prawdopodobne.

Wykres CHF/PLN
Kurs franka próbuje odrabiać straty

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) odbija od współczynnika Fibonacciego

W czwartek notowania polskiego złotego odbiły od współczynnika 50% ostatniej fali wzrostowej, z kolei w piątek możemy obserwować mieszane nastroje. Sesja na EUR/PLN rozpoczęła się od spadków, jednak kurs euro zdołał je odrobić i w godzinach popołudniowych znajduje się w rejonach punktu odniesienia.

Niemniej patrząc technicznie na wykres, dopóki notowania znajdują się poniżej poziomu 4,51 zł, obowiązuje tendencja spadkowa, a atak na wsparcie przy 4,39 zł wciąż jest możliwy.

Wykres EUR/PLN
Kurs euro mieszanie w piątek

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here