Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w webinariach dotyczących opcji binarnych – aktualną rozpiskę znajdziecie zawsze na stronie OptionTrade oraz na portalu Comparic. Całość w pełni darmowa, prowadzona przez naszych redaktorów!


Wczoraj królowały banki centralne. BoE niczym nie zaskoczyło, ECB zaskoczyło natomiast tym, że nie zaskoczyło. Wszyscy spodziewali się wprowadzenia skupu obligacji rządowych (program QE – luzowania ilościowego. Mario Draghi dał jednak jasno do zrozumienia, że będzie to miało miejsce najwcześniej na początku 2015 roku z powodu drastycznie spadających cen ropy. Wypowiedź została odebrana jastrzębio i EUR/USD wystrzeliło w górę (dochodząc nawet do 1.2455).

Pierwszy piątek miesiąca – na rynkach oznacza to zazwyczaj jedno – amerykańskie NFP! Nonfarm payrolls to wskaźnik wzrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Pokazuje ile miejsc pracy stworzyła gospodarka USA w zeszłym miesiącu. Od początku roku średnia utrzymuje się wyraźnie powyżej +200 tysięcy co jest naprawdę świetnym wynikiem. Prognozy na dzisiaj mówią o +230 tysiącach – jednak wszystko powyżej dwustu tysięcy zostanie pozytywnie odebrane przez rynek.

Czytaj również: NFP w liczbach – co przyniosą dzisiejsze nonfarm payrolls?

Dane z rynku pracy USA najszybciej znajdziecie w Forex na Żywo – zapraszamy na 14:30!

Na dzisiaj to oczywiście nie wszystko. Rano poznaliśmy PKB strefy euro, które pokryło się z oczekiwaniami (0.2% kwartalnie i 0.8% rocznie).  Dzisiaj uważać musimy o godzinie 14:30 – wtedy opublikowanych zostanie łącznie 14 odczytów z amerykańskiego i kanadyjskiego rynku pracy! Na USD i CAD może się w związku z tym sporo dziać.

  • 14:45 – przemówienie członka FOMC – Mestera
  • 16:00 – zamówienia w przemyśle (m/m)
  • 20:45 – przemówienie Fischera z FED

Silne i słabe aktywa finansowe

Wczoraj popołudniu EUR rosło, jednak dzisiaj znowu widzimy “powrót do normalności” – czyli strat. Dane z rynku USA raczej będą należały do dobrych co widać po obecnych wzrostach USD. JPY nadal traci na wartości.

SILNE: USD

SŁABE: EUR, JPY

Propozycje handlowe na koniec dnia – USD/JPY dalej w górę?

Dzisiaj w Comparic przygotowaliśmy dla Was trzy analizy techniczne pod opcje binarne:

– GBP/USD – konsolidacja przy wsparciu

AUD/CAD – test oporu i linii trendu H1

NZD/USD – dalsze spadki wewnątrz kanału

Pomimo tego, że wczoraj popołudniu na USD/JPY rozrysowała się bardzo ładna świeca doji, to nie byliśmy świadkami korekty spadkowej. W tak silnych trendach wzrostowych zazwyczaj oznacza ona odwrócenie trendu lub krótkoterminowe cofnięcie.

USDJPYH4

USD/JPY jednak nic nie robi sobie z techniki i nadal pnie się w górę. Dzisiaj również zamykamy się na kolejnych szczytach sesyjnych – ostatnia świeczka H4 domykała się na 120.345. Z punktu widzenia AT para ma wiele ciekawych miejsc do osunięć. Biorąc jednak pod uwagę dzisiejszą publikację amerykańskiego NFP popołudniu na USD/JPY zobaczymy kolejne wzrosty – oczywiście jeżeli odczyt nie okaże się negatywną niespodzianką (nie spadnie poniżej 200 tysięcy).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here