Naga MarketsAxel Alfred Weber będący prezesem szwajcarskiego banku inwestycyjnego i usług finansowych, UBS Group AG udzielił dziś wywiadu dla telewizji Bloomberg TV, w którym stwierdza, że inwestorzy zbyt krytycznie podchodzą w obecnym okresie wobec światowych rynków – a same rynki są zbyt niedźwiedzie jak na dalsze perspektywy rozwoju. Czy w takim razie jeszcze za wcześnie, by mówić o recesji na światowych rynkach? 


Dzisiejszy wywiad nie pozostawia złudzeń – niemiecki ekonomista i prezes jednego z najbardziej znaczących banków inwestycyjnych na świecie twierdzi, że obecna sytuacja na rynkach finansowych nie jest adekwatna w stosunku do aktualnej sytuacji makroekonomicznej. “Przesadzona” – tak można by odczytać przekaz płynący od ekonomisty, który tłumaczy, że rynki reagują zbyt “niedźwiedzio” w stosunku do perspektyw zarówno amerykańskiego runku jak i ogólnego otoczenia rynków finansowych.

Zobacz również: Ochłodzenie chińskiej gospodarki. Czas obawiać się najgorszego?

Nie będzie łatwo – ale nadal są dobre prognozy

Choć Weber przyznaje, że Fed ma na celu zmniejszenie tempa podwyżek stóp procentowych, to światowe rynki (jako ogół) zbyt daleko posunęły się w kierunku zakładania, że USA jest o krok od recesji. Były polityk EBC zauważył, że zdecydowanie za wcześnie, aby mówić o recesji w USA a rutynowe działania na rynkach światowych przysłaniają wciąż stosunkowo dobre wyniki w zakresie wzrostu gospodarczego i handlu.

Jak twierdzi polityk – na rynku USA wciąż mamy do czynienia z bardzo korzystnymi perspektywami, zarówno dla zysków przedsiębiorstw, jak i dla ogólnego wzrostu gospodarczego – dlatego światowe rynki przesadzają z wizją zbliżającej się recesji. Taki ogólnie panujący pesymizm sprawia, że główne indeksy amerykańskie – takie jak S&P500, które na początku tego roku przeceniły się kolejny 3 procent.

wykres SP500 M30 07.01.2019
SP500 M30 07.01.2019

Może Cię zainteresować: FED winien spadków na giełdach? Powell odpowie na zarzuty prezydenta USA

W wywiadzie przewodniczący banku UBS przywołał również temat wojny handlowej, stwierdzając, że ma on nadzieję, iż negocjacje pomiędzy USA i Chinami w celu rozwiązania trwającej wojny handlowej dojdą w końcu do skutku opisując zaplanowane rozmowy w tym tygodniu w Pekinie jako bardzo pozytywny sygnał płynący dla rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here