Naga MarketsŚrodowy poranek przyniósł ze sobą zauważalne spadki na wielu rynkach. Kontrakty futures na europejskie i amerykańskie akcje osunęły się po tym, jak prezydent Donald Trump ostrzegł przed “bolesnym” dwutygodniowym okresem, kiedy to kraj zmagać się będzie z opanowaniem epidemii.


Szczyt zachorowań dopiero nadejdzie

– Dane z USA pozostają dość niepokojące, a szczyt zachorowań może nadejść dopiero za kilka tygodni – powiedział Bob Parker, członek komitetu inwestycyjnego w Quilvest Wealth Management.

Dzisiejsze spadki sprawiają, że akcje rozpoczynają II kwartał 2020 roku pod kreską. Mimo zwiększonej zmienności wielu inwestorów oczekuje, że tendencja ta będzie kontynuowana również w najbliższym czasie.

Ekonomiści są zgodni co do tego, że obecny kryzys wpędzi światową gospodarkę w recesję. W kontekście niektórych krajów wspomina się nawet o możliwości osiągnięcia depresji. Biorąc jednak pod uwagę, że szczy zachorowań wciąż jest jeszcze przed nami, niemal niemożliwe jest skuteczne oszacowanie jaki realny wpływ na dynamikę wzrostu gospodarczego będzie miała pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Jedno jest pewnie: wiele firm zbankrutuje, co w naturalny sposób przyczyni się do skokowego wzrostu bezrobocia.

Niskie bezrobocie to już tylko wspomnienie

To wszystko sprawia, że dzisiejszy raport Eurostatu potraktować można jako ostatnią pamiątkę “lepszych czasów”. Wynika z niego bowiem, że stopa bezrobocia w Polsce uplasowała się w lutym br. na poziomie 2,9% co było drugim najniższym wynikiem w całej Unii Europejskiej. Wiele wskazuje jednak na to, że marcowe dane, które poznamy za miesiąc będą o wiele gorsze i to nie tylko w Polsce, lecz na niemal całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar znowu odbija. Sytuacja techniczna oraz kurs EUR/USD i AUD/USD
Następny artykułPGE z blisko 4 mld zł straty netto w 2019 roku. Brak reakcji na wykresie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here