CMC Markets

Rynki finansowe dziś rano nie poruszają się w żadnym konkretnym kierunku. Wiele najważniejszych aktywów trwa w zawieszeniu od wczorajszego popołudnia. Zwykle tego typu niewielkie zmiany cen możemy zaobserwować przed dużym wydarzeniem takim jak dane z rynku pracy czy spotkanie Fedu. Tyle, że w kalendarzu nie ma żadnego tego typu wydarzenia, które uzasadniałoby takie wyczekiwanie.


Donald Trump miał być „Prezydentem Zmienności”, ale podczas jego wczorajszej konferencji prasowej długiej jak bieg maratoński rynki były bardzo spokojne i pozostają takie aż do teraz.

Wydaje się, że wszyscy zaczynają się przyzwyczajać do bulwersujących oświadczeń Trumpa i jego niekonwencjonalnych działań. Wynik wyszukiwania „Not my president” nie jest już specjalnie popularny w Google. W dzień inauguracji zanotował lekką górkę, ale teraz już zupełnie wygasł.

Właśnie zbliżamy się do końca rekordowego rynku byka na świecie. Niemniej, zmienność na akcjach była zadziwiająco niska, a trend wskazuje że będzie jeszcze niższa. Indeks VIX mierzący zmienność S&P500 zanotował wielki skok po Brexicie oraz dniu wyborów w USA, ale obecnie te efekty już wygasły i notujemy rekordowo niskie poziomy tego wskaźnika.

Nawet Fed teraz nie ma na nic wpływu

Przez poprzedni tydzień usłyszeliśmy więcej jastrzębich stwierdzeń od członków Fedu niż w całym 2016 roku. Tymczasem mimo ich planu agresywnej podwyżki stóp procentowych dolar amerykański nie chce wzrastać.

Gdzie się podziali wszyscy analitycy prognozujący, że kurs USDJPY sięgnie poziomu 120 i więcej?

Nawet ceny ropy się uspokoiły. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy poruszają się w bardzo wąskim zakresie cenowym. Choć obniżenie produkcji przez OPEC się utrzymuje, to redukcja podaży na wschodzie jest równoważona przez wyższe wydobycie na zachodzie.

Nagłówki prasowe nie dotyczą już ceny ropy, a sama ropa przeszła całkowitą zmianę od surowca, którego cena zmienia się wraz z gospodarczymi fundamentami do nadającego się wyłącznie do analizy technicznej.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Dziel się wiedzą, ucz się od innych, handluj społecznościowo! Sprawdź możliwości eToro. 

Zmiana nadchodzi

To tylko teoria, ale co jeśli ropa znów mówi nam co stanie się z resztą rynków? W 2014 roku po załamaniu cen ropy przyszła bessa na rynkach akcji, a następujące po nich odbicie posłało je znów w górę. Teraz, gdy ropa utrzymuje stabilny przewidywalny kurs, nie jest wykluczone że inne rynki zaczną zachowywać się podobnie.

Poniedziałek to w USA Dzień Prezydenta. Może to być znak końca ruchu pod hasłem „Trump to naśladowca Hitlera i niebezpieczny maniak”. Trump skompletował już niemal cały gabinet i komitet doradczy, a także przyzwyczaja się do trybu pracy obowiązującego w Waszyngtonie.

Choć ten okres przejściowy był naprawdę irytujący, uważam że wszystko zacznie dobrze działać w najbliższym okresie i ukształtują się nowe warunki rynkowe dające szansę na zyski.

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToro

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here