Naga Markets
rynek światowyAnalitycy z Nordea Markets sugerują, że w nadchodzącym tygodniu większość uwagi inwestorów będzie zwrócona ku spotkaniu FOMC w środę wieczorem. Inwestorzy na całym świecie będą w szczególności szukać jasnych komunikatów od Jerome Powella, który był nietypowo kapryśny w ostatnich tygodniach.


Wiele ważnych wydarzeń w nadchodzącym tygodniu

Eksperci z NM byliby zdziwieni, gdyby Powell był gotów omówić bilans USA jako narzędzie polityki monetarnej zwłaszcza, że ​​spokojniejsze rynki i powrót byków na rynek akcji zapewniły mu nieco więcej swobody.

Ponadto rynek będzie prawdopodobnie oczekiwał na odczyt indeksu ISM w USA. Warto zauważyć, że wskaźnik spadł o 5 punktów grudniu. Mimo, że ankiety wskazują na łagodny odczyt, analitycy widzą ryzyko dalszego spadku, ponieważ wskazuje na to mocny spadek importu chińskiego. Dodatkowo, pomimo odbicia na akcjach, sytuacja rynku finansowego nadal sugeruje średnioterminowy spadek indeksu ISM dla przemysłu.

Miesięczny raport o zatrudnieniu Non-farm payrolls w USA będzie publikowany przy zamkniętym rządzie, więc dane mogą być zniekształcone. Nie pracujący pracownicy publiczni nie będą jednak liczeni jako bezrobotni, lecz pośredni wpływ na prywatnych wykonawców (pracujących dla sektora publicznego) może być ogromny – napisano w raporcie.

Mario DraghiPoza USA, ważne będzie przesłuchanie Draghiego w Brukseli w poniedziałek, które może okazać się interesujące. Warto zauważyć, że jego jastrzębi optymizm dotyczący inflacji w Europie padł podczas podobnej konferencji w zeszłym roku. Zauważyliśmy tendencję, że Draghi brzmi ostatnio nieco bardziej optymistycznie w kwestii osiąganego celu inflacyjnego, gdy przemawia przed politykami w Brukseli (ostatecznie jego pracodawcami). W przyszłym tygodniu inflacja bazowa w EUR nie zapewni Draghiemu żadnego nowego optymizmu, ponieważ oczekujemy odczytu na poziomie 1% – dodano.

Zobacz również: Wzrasta apetyt na funta szterlinga, kurs silnie rośnie – oceniają duże banki

Przesadzony optymizm, kurs funta blisko wrześniowego szczytu

Z kolei we wtorek Izba Gmin ma głosować nad planem „B” Brexitu stworzonego przez Theresę May z poprawkami zgłoszonymi przez innych posłów. Nadal brakuje konkretów, a eksperci z Nordea Markets uważają, że obecny optymizm na funcie szterlingu jest zdecydowanie przesadzony.

Wiele wskazuje na to, że świeca tygodniowa na parze GBP/USD zniesie kilkumiesięczne spadki zamykając się blisko lokalnego szczytu z listopada (1.3175) od którego już niewiele brakuje by dotrzeć do ważnej strefy oporu wyznaczonej przez szczyty z września i października 2018 r. Trwałe przebicie tej strefy dałoby szanse na większe odreagowanie na notowaniach funta, a presja sprzedających znacznie by zmalała otwierając drogę do poziomu 1.3473.

Światowe rynki: Czego oczekiwać w przyszłym tygodniu?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here