Naga MarketsJuż 3 listopada odbędą się wybory prezydenckie w USA

Przed nami jeden z najgorętszych tygodni kończącego sie już powoli roku. Wszystko to za sprawą jutrzejszych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. To, kto zostanie kolejnym prezydentem USA może bowiem bezpośrednio wpłynąć na kierunek notowań rynków finansowych w najbliższym czasie.

  • Już jutro amerykanie wybiorą swojego prezydenta
  • Światowe rynki akcji zyskują w przededniu wyborów w USA

Inwestorzy patrzą w przyszłość przez “zielone” okulary

Na dzień przed wyczekiwanymi przez inwestorów na całym świecie wyborami, światowe rynki akcji zyskują. Kontrakty futures na S&P 500 wzrosły o ponad 1 proc. Notowania indeksów Dow Jones, Nasdaq, Nikkei 225, Euro Stoxx 50 oraz Dax również zauważalnie zyskują w trakcie poniedziałkowego handlu.

Najnowsze sondaże niezmiennie wskazują na zdecydowaną przewagę Joe Bidena nad Donaldem Trumpem. Kandydat Demokratów nie tylko zwycięża w większości sondaży, lecz posiada także przewagę w stanach, w których to Trump w 2016 roku był faworytem, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

– Niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, nadchodzący tydzień będzie niezwykle istotny zarówno dla rynkóww amerykańskich, jak i światowych – uważa Simon Ballard, główny ekonomista w First Abu Dhabi Bank PJSC. Jego zdaniem istnieje spory potencjał gwałtownego wzrostu niestabilności spowodowany wyborami prezydenckimi w USA, a wszystko to w kontekście wciąż pogarszającej się sytuacji Covid-19 w większości Stanów Zjednoczonych, Europy i innych części świata.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta (GBP/AUD) w okolicy 1,84
Następny artykułKGHM przyjął dokument zakładający zwiększenie potencjału mocy PV do 14,5 MW
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here