Naga MarketsŚwiatowe gwiazdy inwestują w start-upy powiązane ze sztuczną inteligencjąSztuczna inteligencja jest obecnie jedną z najbardziej przełomowych technologii i umożliwia firmom osiągnięcie celów związanych z hiperwzrostem. Większość najbardziej obiecujących i najlepiej finansowanych start-upów SI pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Chin lub Anglii, choć angażuje się w to też kilka innych krajów. W każdym z tych państw korzyści płynące ze sztucznej inteligencji są widoczne w różnych obszarach, ale ukierunkowanie każdego z krajów wydaje się być nieco inne. W tę nowoczesną technologię chętnie inwestują także największe gwiazdy, a wśród nich znajdują się:

Leonardo DiCaprio

Portfolio finansowe DiCaprio jest tak obszerne i niezwykłe, jak liczba filmów, w które był zaangażowany. Jest także jednym z tych aktorów, którzy chcą być na bieżąco z najnowszą technologią, o czym świadczy jego najnowsza inwestycja w MindMaze. Jest to pięcioletnia szwajcarska firma, która koncentruje się na tworzeniu technologii wirtualnej rzeczywistości dla branży medycznej. Firma otrzymała 100 milionów dolarów rundy inwestycyjnej w lutym 2016 roku, po czym jej wycena opiewała na około miliard dolarów, co czyni ją tak zwanym jednorożcem start-upów SI. Mówiąc o przedsięwzięciach DiCaprio, warto też wspomnieć o zaangażowaniu kapitałowym w Rubicon Global, firmę zajmującą się odpadami, Qloo, przedsiębiorstwo specjalizujące się w analizie danych, czy też LoveTheWild, promujące zrównoważoną żywność.Jay-Z

Podczas gdy Beyoncé zajmowała uwagę tłumu, Jay-Z cicho pracował nad wielkimi inwestycjami. Był jednym z pierwszych inwestorów Ubera. Raper zainwestował w firmową rundę serii B w 2011 roku, kiedy była warta tylko 300 milionów dolarów. Obecną wartość rynkową firmy szacuje się na około 91,2 miliardów dolarów. RocNation, firma muzyczno-rozrywkowa artysty, stworzyła nową gałąź biznesową o nazwie Arrive, która pomaga mniejszym biznesom ruszyć z miejsca.

Kobe Bryant

Przed swoją tragiczną śmiercią w styczniu 2020 roku Kobe dokonał wielu inwestycji. Tuż po zakończeniu swojej dwudziestoletniej kariery w Los Angeles Lakers zawodnik wycofał się z NBA. W tym czasie rozpoczął swoją drugą profesję jako venture capitalist. Bryant we współpracy z inwestorem Jeffem Stibelem stworzył fundusz technologiczny o wartości 100 milionów dolarów. Od 2013 roku obaj dokonali nieformalnych inwestycji w 15 różnych firmach. Były koszykarz przeznaczył 100 mln dolarów na finansowanie firm informatycznych i medialnych.

Nas

Raper Nas jest odnoszącym sukcesy aniołem biznesu, który założył fundusz inwestycyjny typu VC – Queensbridge Venture Partners. Fundusz z Los Angeles zainwestował już w ponad 40 start-upów z wielu dziedzin, a w tym między innymi: technologie finansowe, opiekę zdrowotną i produkcję muzyczną. Jego partnerzy dokonali wczesnej inwestycji w Ring, firmę produkującą kamery Wi-Fi i dzwonki do drzwi.

Will.i.am

I.am+ to firma zajmująca się oprogramowaniem, która została stworzona przez wszechstronnego artystę i kreatywnego wynalazcę oraz siedmiokrotnego zdobywcę nagrody Grammy. W 2012 roku zarobiła 117 milionów dolarów dzięki inwestycjom typu venture. Obecnie firma interesuje się również produktami sztucznej inteligencji, które rozpoznają głosy. Wśród nich znajduje się Omega, która od 2017 roku jest używana do obsługi chatbota AI do obsługi klienta. Obecnie Omega posiada również funkcje obsługi głosowej.

Elton John

Angielski piosenkarz i autor tekstów wraz z AXA Strategic Ventures przekazał 6,5 miliona dolarów firmie Qloo, która analizuje publicznie dostępne i otwarte dane, aby sprawdzić, czy istnieją jakiekolwiek trendy w takich obszarach jak: muzyka, kino, telewizja, książki, podcasty, towary konsumpcyjne, moda, jedzenie i podróże.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: alior gpw | eurocash akcje prognozy | kryptowaluty kursy | polenergia cena akcji | rekomendacje giełdowe | bitcoin informacje | euro forint |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here