Naga MarketsŚwiatowe Forum Ekonomiczne (WEF) spogląda na rodzimą walutę Ripple – XRP. Uważa, że to najbardziej odpowiednia kryptowaluta dla banków centralnych.

  • Światowe Forum Ekonomiczne analizowało XRP.
  • Zdaniem WEF to optymalna kryptowaluta dla banków centralnych.

Światowe Forum Ekonomiczne mówi o XRP

W raporcie opublikowanym na początku tego roku, WEF stwierdza, że ​​banki centralne i agencje rządowe analizują potencjał CBDC w rozwiązywaniu odwiecznych globalnych problemów finansowych, takich jak włączenie finansowe i stabilność systemów płatniczych. Międzynarodowa organizacja z siedzibą w Genewie również dokonała wyraźnego rozróżnienia między CBDC a kryptowalutami.

„CBDC jest zdigitalizowaną wersją suwerennej waluty, stworzoną i wyemitowaną przez władze monetarne danego kraju oraz stanowiącą przedmiot zobowiązania. CBDC różni się od innych form walut cyfrowych lub wirtualnych, w tym kryptowalut, takich jak bitcoin i „stablecoiny”, które nie są emitowane przez banki centralne”

– czytamy.

Chociaż WEF wyznacza wyraźną granicę między tymi dwoma formami aktywów cyfrowych, wskazuje XRP jako najbardziej odpowiednią kryptowalutę w przestrzeni CBDC dla płatności i rozliczeń wewnątrz lub międzybankowych.

Ripple a wojna gospodarcza

W niedawnym poście na blogu Ripple zauważa, że ​​banki centralne na całym świecie toczą wojną gospodarczą i technologiczną. Chcą też opracować własne CBDC.

Jak zauważają eksperci projektu, XRP i cały ekosystem Ripple może być przydatny na tym polu:

„Usługa płynności na żądanie RippleNet umożliwia instytucjom finansowym dokonywanie transakcji w czasie rzeczywistym na wielu rynkach globalnych przy użyciu zasobu cyfrowego XRP, a takie rozwiązanie może również wspierać bezpośrednią wymianę CBDC. XRP jest szybszy, tańszy i bardziej skalowalny niż jakikolwiek inny zasób cyfrowy, co czyni go idealnym instrumentem do szybkiego i wydajnego łączenia dwóch różnych walut.”

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here