Naga Markets

diament diamondRada Dyrektorów Światowej Konfederacji Biżuterii wydała dokument, w którym dokładnie określiła Wytyczne dotyczące diamentów wyhodowanych w laboratoriach. Jest to ostatni etap trwającego ponad dwa lata procesu tworzenia zharmonizowanego zestawu norm operacyjnych i zasad dla sektora diamentów laboratoryjnych. Głównym celem opracowania przygotowanego przez przedstawicieli sektora diamentów wyhodowanych laboratoryjnie oraz sektora diamentów naturalnych jest ochrona i zwiększenie zaufania konsumentów.

Diamenty na regulowanym

Podstawową zasadą uwzględnioną w dokumencie jest to, że konsumenci muszą otrzymywać kompletne i jednoznaczne informacje o tym, jakie produkty kupują. Wymaga to dołączenia do produktów jasnych i dokładnych informacji, że diamenty powstały w sposób przemysłowy, a nie w procesach geologicznych, jak ma to miejsce w przypadku diamentów naturalnych.Obecnie sektor diamentów wyhodowanych w laboratoriach i sektor diamentów naturalnych działają zgodnie z różnymi modelami biznesowymi. W przypadku naturalnych diamentów kluczowym czynnikiem przy ustalaniu ceny naturalnego diamentu jest rzadkość jego występowania.

Nowa regulacja prawna dotycząca diamentów

Opracowane przez Konfederację wytyczne ustalają jasne zasady opisywania diamentów wyhodowanych w laboratorium, a także środki należytej staranności, które powinny być przestrzegane przez firmy zajmujące się takimi produktami. Ponadto dokument określa sposób, w jaki luźne diamenty wyhodowane w laboratorium lub biżuteria wysadzana diamentami wyhodowanymi w laboratorium powinny być opisywane na fakturach sprzedaży i w dokumentach przewozowych. Opracowanie porusza również temat laboratoryjnej technologii wykrywania diamentów. Kluczowa część dokumentu dotyczy usług świadczonych przez laboratoria gemmowe na rzecz sektora diamentów wyhodowanych w laboratoriach.

Ponieważ w grę wchodzi produkt wytwarzany, autorzy opracowania zalecają, aby raporty specyfikacji produktu diamentowego wyhodowanego w laboratorium zawierały informacje, które nie są zawarte w standardowych raportach dotyczących klasyfikacji diamentów naturalnych. Dane te obejmują: nazwę producenta, partię produkcyjną, kraj produkcji, metodę produkcji (HPHT lub CVD) oraz informacje o obróbce i procesach, jakim poddano kamień po jego pierwotnej produkcji.

Jeżeli zastanawiacie się nad rozpoczęciem inwestycji w diamenty z pomocą przychodzi sklep FlyingAtom Gold. Diamenty inwestycyjne z ich oferty posiadają certyfikaty najlepszych międzynarodowych instytutów gemmologicznych. Diamenty inwestycyjne FlyingAtom Gold.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here