Naga Markets


byk i niedźwiedź na rynkuWielki Tydzień cechuje na razie marazm – czy tak będzie aż do Wielkiego Piątku? Nie do końca, chociaż obniżona zmienność najpewniej się utrzyma. W zależności od publikacji informacji w kalendarzu, rozgrywane mogą być poszczególne „tematy”, a rynek jako całość najpewniej pozostanie bez wyraźnego kierunku.


Po ubiegłym tygodniu inwestorzy nie nabrali większego przekonania, że warto rozgrywać tryb „risk on”, chociaż rzeczywiście dolar, jen i frank należały do najsłabszych walut – ku temu potrzeba więcej argumentów w postaci pozytywnych informacji mogących dać preteksty do odbicia tych walut, które były ostatnio słabe w relacji z dolarem. W najbliższych dniach jednymi z kluczowych informacji mogą być szacunki kwietniowych indeksów PMI ze strefy euro, które poznamy w najbliższy czwartek – pytanie tylko, czy aby nie za wcześnie jeszcze wyczekiwać po nich jakiegoś przełomu. Poza tym uwagę rynku przyciągną dane z Wielkiej Brytanii (rynek pracy, inflacja i sprzedaż detaliczna), które pozwolą spojrzeć na funta nie tylko przez pryzmat Brexitu (zresztą w tej materii ostatnie sondaże mogą przyspieszyć osiągniecie ponadpartyjnego porozumienia – pytanie teraz, czy rynek chciałby Brexitu z początkiem czerwca, czy też po cichu nastawiał się na dłuższy okres oczekując, że ostatecznie zakończy się on drugim referendum?). Kalendarz pokazuje, że będzie to też ważny tydzień dla walut surowcowych (kwartalna inflacja CPI w Nowej Zelandii, protokół z posiedzenia RBA i dane z australijskiego rynku pracy, oraz inflacja CPI w Kanadzie). Duże znaczenie dla globalnego sentymentu będą mieć też dane z Chin (PKB za I kwartał, produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna i inwestycje w marcu), oraz kontekst prowadzonych negocjacji handlowych z USA i informacji, jakoby wkroczyły one w końcową fazę.

Na wykresie koszyka dolara FUSD nie widać większych zmian, chociaż pozostajemy poniżej poziomu 96,50 pkt., ale co ważniejsze – powyżej minimum z zeszłego tygodnia przy 96,35 pkt. Tygodniowe wskaźniki dają mieszane sygnały.

Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

Na dziennym układzie EURUSD widać, że rynek nie ma zbytnio siły na wybicie się ponad opór przy 1,1315 – próby są krótkotrwałe. Dzienny RSI 9 zbliżył się za to w okolice oporu przy 65 pkt., które historycznie zapowiadały bliski punkt zwrotny w trendzie instrumentu bazowego.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here