Naga MarketsŚwiąteczny korek sieci Bitcoin?

Głosy sugerujące, że najstarsza z kryptowalut stała się jedynie instrumentem spekulacyjnym, stają się coraz głośniejsze. Przed rozpoczęciem świątecznego weekendu „praktyczność” Bitcoina w codziennych płatnościach i transferach praktycznie nie istnieje – w sieci zalega ponad 280 tysięcy niezatwierdzonych transakcji (stan na 10:20, 22 grudnia), a średnia prowizja za realizację pojedynczej wynosi już ponad $50.


Górnicy biorą wolne na święta, sieć BTC sparaliżowana?

Zgodnie z informacjami udostępniony na stronie Johoe’s Mempool Statistics, liczba niezatwierdzonych transakcji z użyciem Bitcoina utrzmuje się w przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin powyżej pułapu 200 tysięcy:

Źródło: jochen-hoenicke.de

Strona blockchain.info podaje jednak, że wartość ta obecnie wynosi ponad 280 tysięcy i cały czas wzrasta. W tym samym czasie cena Bitcoina spada po raz pierwszy poniżej $13 tysięcy od momentu wprowadzenia kontraktów terminowych futures przez CBOE. W tym tygodniu najstarsza z kryptowalut traci już 33%, a dzisiejsza „krwawa łaźnia” na całym rynku kryptowalut wywołana jest ucieczką azjatyckich traderów z rynku w związku z obawami przed planowaną regulacją kryptograficznych tokenów na Dalekim Wschodzie.

O piątkowych osunięciach głównych tokenów kryptograficznych w osobnym tekście pisał już Adam Rak.

BTCUSD dzięki TradingView


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Koszty transakcyjne szkodzą sieci BTC

Jeszcze kilka dni temu średni koszt transakcji w Bitcoinach wynosił ponad 30 dolarów (na początku miesiąca było to niespełna 5), natomiast w trakcie ostatnich kilkunastu godzin pokonał poziom 50 dolarów, w związku z czym BTC stał się praktycznie nieużyteczny w codziennych płatnościach.

Źródło: bitinfocharts.com

Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Portale kryptowalutowe część winy zrzucają na okres bożonarodzeniowy, w którym aktywność inwestorów na rykach jest mniejsza. Niezależnie, czy głównym powodem są święta, czy też nie, licznik niepotwierdzonych transakcji rozpędza się i nikt nie jest w stanie stwierdzić, w którym miejscu się zatrzyma. Czy martwy okres noworocznego odpoczynku doprowadzi do pobicia kolejnego, niechlubnego rekordu?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. […] Założyciel japońskiego konglomeratu finansowego SoftBank, Masayoshi Son, miał zainwestować sporo środków w Bitcoina pod koniec 2017 roku kiedy kurs BTC osiągał historycznie rekordowe wyceny. Jak podaje Wall Street Journal, gdy zdecydował się wreszcie zamknąć pozycje stracił na nich $130 milionów. Son znany jest z wchodzenia w duże i ryzykowne transakcje, tym razem musiał uznać jednak wyższość rynków. Podobno ruch ten nastąpił po tym, jak Son otrzymał rekomendację od “ewangelisty Bitcoina”. SoftBank kupił firmę inwestycyjną tej osoby na początku tego samego roku, jak wynika z raportu WJS. Pomimo jego reputacji jako zapalonego inwestora, zakład na BTC nie jest pierwszym tak szybkim, ryzykownym podejściem rynkowym Sona. Jest powszechnie z inwestowania wielu milionów dolarów w spółki po krótkim czasie spędzonym osobiście z ich założycielami i dyrektorami generalnymi. SoftBank jest największą firmą kapitału podwyższonego ryzyka na świecie, z całkowitą wartością aktywów netto szacowaną na 190 miliardów dolarów. Koncentracja Sona na długoterminowych inwestycjach w spółki technologiczne pomogła mu prowadzić fundusz SoftBanku o wartości 100 miliardów dolarów, z udziałami w Uber, Nvidia, Flipkart, WeWork, OneWeb i innych. Inwestycja w BTC nie odbywała się jednak poprzez SoftBank, a była osobistą decyzją Sona. Ten miał stracić na inwestycji $130 milionów, kiedy najstarsza z kryptowalut zaczęła na początku ubiegłego roku notować dynamiczne spadki po równie chaotycznym rajdzie wzrostowym w kierunku 20 tysięcy dolarów. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here