Naga MarketsPo wielu nieudanych próbach Gold w Wigilie przełamuje opór 1485$. Taki stan rzeczy oddal w czasie scenariusz wyprzedaży tego instrumentu.

Ponieważ od wakacji tego roku trend wzrostowy znacząco osłabł, toteż na wykresie poza ww. ceną, jest jeszcze kilka kluczowych poziomów. Zielona strefa 1515$  przez cały październik była arena bitwy zakończonej zwycięstwem posiadaczy krótkich pozycji. Dziś, ponownie Złoto zawitało w tej strefie. Pierwsza reakcja z dnia dzisiejszego wskazuje, że podaż ponownie ma ochotę na utrzymanie wartości tego instrumentu poniżej zielonej strefy.

W przeszłości oznaczało to spadki o 30 dolarów amerykańskich, czyli powrót co żółtej strefy. Teraz z oporu zmienia się ona we wsparcie. 

Stochastic, który dotychczas był dobrym prognostykiem dla zakończenia i początku poszczególnych swingów, wszedł głęboko w strefę wykupienia. Zwiększa to szanse na ruch powrotny, czyli korektę po serii białych świec. MACD także przyjął wysokie wartości i wyhamował w ostatnich godzinach. Ten oscylator nie ma takich ograniczeń jak stochastyczny, ale mimo to prawdopodobieństwo wydłużenia fali wzrostowej maleje z każda godzina.

Warto dodać, że górna wstęga Bollingera powoli zakrzywia się, sugerując ruch boczny lub powrót do swojej środkowej linii.

To wszystko skłania do założenia, że świąteczna fala wzrostowa dobiega końca, a końcówka roku przyniesie korektę.

Po pokonaniu oporu 1515$ kolejnym przystankiem mogłyby być szczyty z początku września – 1556$.

Cena złota
GOLD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here