Naga MarketsNa kolejnej odsłonie konferencji “Traderzy dla Traderów” organizowanej z ramienia grupy Trading Jam Session wystąpił Jacek Kubrak z warsztatem pt. “Świat jest inny, niż się wydaje”. Miano “warsztatu” nie jest tu przypadkowe, ponieważ jak uważa sam prelegent – wystąpienie jest bardziej nauką płynącą dla traderów, niż samą prelekcją, której wystarczy “wysłuchać”. Nagranie z tego wykładu pojawiło się niedawno na youtube’owym kanale TradingJam.

Prelegent podczas swojego wystąpienia wskazuje, że emocje towarzyszące w tradingu znacznie wpływają na podejmowane decyzje i analizuje co dzieje się z inwestorem pod ich wpływem. Pokazuje, że najmocniejsze z nich, takie jak strach – dominują w tradingu i mają ogromne znaczenie nie tylko w kwestii podejmowanych decyzji ale również w kwestii zdrowia psychicznego inwestora.

Kolejną częścią warsztatu było zaglądnięcie w stan świadomości tradera, oraz warunków, które mają wpływ na budowanie emocji, przekonań oraz wyników powstałych na ich skutek. Prezentacja jest przeniesieniem do świadomości mocnych i słabych stron każdego tradera oraz zachętą do budowania mechanizmów rozpoznania i radzenia sobie z efektami pojawiającego się strachu czy też lęku.

O autorze:
Uczestniczy w rynku finansowym od czerwca 1992 roku. Jest doświadczonym inwestorem w obszarze opcji, akcji oraz walut, zarówno, jako inwestor indywidualny, jak i instytucjonalny.
Twórca innowacyjnych projektów inwestycyjnych oraz rozwiązań technologicznych. Współpracował z firmami inwestycyjnymi Private Equity oraz Venture Capital tworząc struktury finansowe transakcji przejęć oraz realizując interdyscyplinarne projekty doradczo-menedżerskie koncentrujące się na zwiększaniu wartości rynkowej przedsiębiorstw w oparciu o zmiany podejścia do innowacji oraz wdrożenia nowych technologii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTwórca Ethereum Vitalik Buterin twierdzi, że to koniec baniek spekulacyjnych na BTC
Następny artykułStrategia Siły Relatywnej – pierwszy tydzień
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here