Naga MarketsCena akcji szwedzkiej spółki bankowej Svenska Handelsbanken po odbiciu od dołka w lipcu br., rozpoczęła dynamiczny trend wzrostowy. Najpierw przełamana została przyspieszona linia trendu spadkowego, prowadzona od szczytu z 20-go lipca 2015 r. Następnie poległa linia trendu prowadzona od maksimów z marca 2015.

Jak widać na poniższym wykresie dziennym, po przełamaniu wspomnianej przed chwilą linii trendu doszło do uformowania się szczytu w pobliżu poziomu 126.00. W trakcie odbicia od tego oporu udało się zepchnąć cenę z powrotem pod linię trendu, jednak cały czas wsparcie zapewnia tu poziom 118.20.

Kontrakty CFD na akcje szwedzkich spółek posiada w swojej ofercie HFT Brokers.

Obecnie oczekiwany jest kolejny ruch wzrostowy i ponowny atak na szczyty przy 126.00. Przełamanie tego poziomu otworzyłoby wzrostom drogę do kolejnego poziomu oporu przy 130.00.

Biorąc pod uwagę dynamikę ostatnich wzrostów, może się także okazać, że korekta spadkowa będzie głębsza (przełamane zostanie wsparcie przy 118.20). Jednakże dopóki znajdujemy się ponad poziomem obrony przy 108.30, nastawienie pozostaje pro-wzrostowe.

0911-svenska
Wykres dzienny cen akcji Svenska Handelsbanken | źródło: www.tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here