Naga MarketsCena złota i cukier reagują na koronawirusa - surowcowe.infoNotowania złota we wtorek notowały pierwszą silniejszą przecenę od miesiąca, testując wcześniej siedmioletnie maksima. W tym samym czasie ceny cukru testują najwyższe poziomy od maja 2017 roku, pokazując wyraźną reakcję rynku towarów oraz metali szlachetnych na niepokój związany z koronawirusem. Więcej na ten temat w najnowszym odcinku programu Surowcowe.info prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego.


Rosnące ceny złota spowodują problem z podażą surowca?

Rosnące ceny złota w ostatnich miesiącach wywołały lawinę wzrostu dywidend w spółkach wydobywczych, m.in. Newmont Corp (wzrost dywidendy o 79% r/r), AngloGold Ashanti (dywidenda +74% r/r) czy Barrick Gold (dywidenda +40% r/r).

Te artykuły również Cię zainteresują
Część analityków obawia się, że takie wydatkowanie zastrzyku gotówki, zamiast finansować nowe projekty zwiększające wydajność i produkcję złota może w przyszłości zaważyć na stabilności i podaży złota. Część spółek równoważy oba wydatki, np. Kirkland Lake Gold podwaja swoją dywidendę i jednocześnie zwiększa wydatki na poszukiwanie nowych złóż złota.

Ceny cukru również reagują na koronawirusa

Ceny cukru zaczęły reagować na epidemię koronawirusa i spadły z prawie $c16/lbs poniżej $c15/lbs – pomimo ciągłych obaw o deficyt surowca, podsycony m.in. o zamknięciu czterech rosyjskich cukrowni w sezonie 2020/21 ze względu na nadpodaż na lokalnym rynku i wywołane nią niskie ceny. Indie szacują wypuszczenie na rynek 26,5 mln ton cukru w bieżącym sezonie, co oznacza zwiększenie prognoz podaży o 0,5 mln ton.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro nadal nad 4,30 zł. Sprawdź ile kosztuje dolar, funt i polski złoty
Następny artykułDlaczego sztuczna inteligencja (SI) utrudnia Ci inwestowanie?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here