Naga MarketsW najnowszym odcinku programu Surowcowe.info, gościem Bogusza Kasowskiego był Filip Kondej, analityk X-Trade Brokers (XTB). Tradycyjnie już omówiono stan zasiewów na głównych rynkach surowcowych w Stanach Zjednoczonych w porównaniu do średniej z ostatnich czterech lat. Kukurydza i soja nadal zostają silnie w tyle, co nie wpływa jednak bardzo wyraźnie na wycenę kontraktów terminowych na wspomniane aktywa. Corn utrzymuje się w okolicach lokalnych maksimów, a soybean futures zatrzymuje na wsparciu z końcówki ubiegłego roku.


Słabe zasiewy i relatywnie niska jakość płodów rolnych

Zgodnie z najnowszymi raportami agencji rolniczych, które podsumowano na antenie Comparic24.tv, niekorzystnie wypada nie tylko tegoroczny zasiew, ale również jakość płodów rolnych w USA. Zdecydowana większość oceniana jest jako „dobre jakościowo”, niewielki odsetek jedynie otrzymał najwyższą notę, sporo również płodów o „przeciętnej jakości”. Zdaniem Filipa Kondeja problemem był wcześniejszy sezon opadów i silna zima, które negatywnie odbiły się na raportowanych danych.

Prognozowana cena rynkowa dla soi w tym roku według ekspertów rynkowych ma wypadać na wysokości 8,25 USD, co pokrywa się z wieloletnimi, wręcz kilkunastoletnimi minimami, co widać z resztą na poniższym wykresie:

Kontrakty terminowe na soję, wykres tygodniowy

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here