Naga MarketsBogusz Kasowski w najnowszej odsłonie Surowcowe.info na antenie Comparic24.TV opowiada nie tylko o notowaniach najważniejszych surowców, ale przybliża również ciekawą historię związaną z rynkiem złota:

“Po zakończeniu II Wojny Światowej, a w szczególności w latach 60-tych,USA masowo pozbywały się złota. I tu kłania się stara i sprawdzona zasada – jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę. Rząd potrzebował zatem pieniędzy na sfinansowanie Wojny w Wietnamie i w ten sposób sprzedano ponad 50 procent rezerw drogocennego surowca” – komentuje Kasowski.

“Francja widząc co się dzieje na rynku króla metali zaczęła wnioskować, że wyemitowane dolary przestają mieć już pełne pokrycie w złocie. Stało się to okazją, aby kupować tanio (po 35$/oz za dolary) i gromadzić w zapasie. W konsekwencji tak długo Francuzi kupowali od USA złoto, że w 1971 roku Nixon powiedział: Sorry Guys, I have to close the gold window. USA przyznały się w ten sposób, że nie są już w stanie zapewniać wymienialności dolara na złoto, bo złota jest mniej niż wyemitowanych na jego podstawie dolarów. W konsekwencji uruchomiono nowy system płynnych kursów wymiany walut. Było to najlepiej przeprowadzone bankructwo jakie kiedykolwiek miało miejsce!”

Więcej na ten temat a najnowszym odcinku Surowcowe.info

Śledź codzienne transmisje Comparic24.TV w mediach społecznościowych. Dołącz już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here