Naga MarketsPierwsze w historii kontrakty terminowe na Bitcoina zostały uruchomione w ramach giełdy CBEO. Wall Street wygenerowało około $40 milionów wolumenu, co stanowiło 0,3% całkowitego obrotu niedzielnego. Start jest więc powolny, jednak niezwykle istotny. Brak zainteresowanych krótką sprzedażową wywołał ruchy wzrostowe na giełdach kryptowalutowych i rozrysowanie nowych ATH na wielu tokenach.


Automatyczne zabezpieczenia CBOE aktywujące się przy nadmiernej zmienności została uruchomione aż dwukrotnie. Co więcej, strona internetowa giełdy posiadała pewne problemy z funkcjonowaniem, o czym informowano na oficjalnym Twitterze instytucji.

Podsumowanie rynku – NFP i FOMC

W miniony piątek raport z amerykańskiego rynku pracy pokonał oczekiwania analityków, przekładając się na wzrosty akcji. Momentum najprawdopodobniej przełożyło się również na rynek azjatycki, który zamykał się na początku tygodnia na zielono, dodając również do wzrostów w Europie.

W tym tygodniu rynki czekają na środowe posiedzenie FOMC i najpewniej trzecią podwyżkę stóp procentowych w tym roku. Czwartek może przynieść jednak jeszcze większą zmienność ze względu na posiedzenia SNB, BoE oraz EBC.

Problemy na granicy

Przełomowe porozumienie, które w zeszłym tygodniu osiągnęły UK oraz UE odbiło się mocno na osobnej umowie partnerskiej zawartej z Irlandią. Chodzi o kwestię ustanowienia granicy pomiędzy Irlandią oraz Irlandią Północną.

Przy obecnych ustaleniach przepływ dóbr i usług z UK do Irlandii Północnej będzie przebiegał na zasadach dyktowanych przez Unię Europejską. Brytyjski parlament co prawda stwierdził w weekend, że postara się rozwiązać ten problem, jednak sami Irlandczycy są mocno niezadowoleni z tego rozwiązania.

W efekcie GBP/USD po raz kolejny testuje poziom wsparcia rysowany od początku listopada.

Sprawdź nową platformę eToro

Szaleństwo na rynku kryptowalut

Doświadczeni traderzy doskonale znają powiedzenie „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”. W przypadku rynku kryptowalut o wiele lepiej sprawdza się jednak „kupuj wszystko w jak największych ilościach”. Chociaż rynek jest ekstremalnie ryzykowny, inwestorzy nie przejmują się w ogóle potencjałem bańki spekulacyjnej. W momencie wprowadzenia kontraktów terminowych na Bitcoina aż 94 ze 100 największych kryptowalut notowało wzrosty.

Kontrakty CBOE o nazwie XBT powiązane są tylko i wyłącznie z notowaniami giełdy Gemini.com i rozliczane w dolarach amerykańskich. W przypadku kontraktów terminowych CME Group, ich charakterystyka będzie trochę bardziej zaawansowana i feed cenowy ma bazować na benchmarku wyciąganym z kursów kilku największych giełd.

Pozytywną wiadomością jest z pewnością fakt, że górnicy ciężko pracowali przez cały weekend, dzięki czemu udało im się zredukować ilość niepotwierdzonych transakcji, która ponownie powróciła pod pułap 100 tysięcy.

Warto czujnym okiem obserwować ulubione kryptowaluty. Jakiekolwiek wybicia mogą być okazją do kolejnych wzrostów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here