Naga MarketsCezary Graf | Źródło: YouTube Dla Pieniędzy

Mimo, że obecny kryzys gospodarczy, z którym zmaga się niemal cały świat był dla wielu zaskoczeniem, jest w naszym kraju człowiek, który od dwóch lat wręcz krzyczał w przestrzeni publicznej, że czekają nas na prawdę chude lata. O kim mowa? Oczywiście i Cezarym Grafie.

  • W ciągu najbliższych 36 miesięcy dojdzie do upadku strefy euro
  • Super Kryzys skończy się między rokiem 2027 a 2035

On przewidział kryzys, teraz zdradza jaka będzie przyszłość

Cezaremu udało się z duża dokładnością przewidzieć nie tylko to, że obecny kryzys nadejdzie, lecz również to, kiedy to się wydarzy. Już w 2017 roku przyznał on w rozmowie z Włodkiem Markowiczem, że w 2020 roku nastąpi “pęknięcie” i “nie będzie czego zbierać”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Choć można by rzec prognozy Cezarego Grafa przypominały apokaliptyczną wizję końca świata, to trudno oprzeć się wrażeniu, że faktycznie mamy obecnie do czynienia z niezwykle poważnym kryzysem, który już przez niektórych ekonomistów nazywany jest najgorszym kryzysem w powojennej historii. Bank Anglii wskazuje nawet, że Wielką Brytanię czeka największa recesja od czasu tzw. Wielkiej Zimy z 1709 roku, kiedy to Europa dosłownie zamarzła. 

Komisja Europejska szacuje, że z powodu lockdownu oraz bezprecedensowego spadku popytu zewnętrznego polska gospodarka skurczy się w 2020 r. o 4,3 proc., co jest najpłytszą recesją wśród wszystkich krajów UE. Bezrobocie miałoby natomiast wzrosnąć u nas do 7,5 proc. z 3,3 proc. w 2019 r.

Cezary Graf wskazuje jednak o wiele czarniejszy scenariusz dla polskiej i światowej gospodarki. Jego zdaniem w ciągu najbliższych 36 miesięcy dojdzie do upadku strefy euro zaś cały “Super Kryzys” skończy się między rokiem 2027 a 2035, co oznacza, że może on potrać nawet między 7 a 15 lat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBank Millennium nie planuje emisji obligacji w tym roku
Następny artykułBillon testuje z Tauronem przeniesienie umów klientów na blockchain
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here