Naga Marketsseb logoTo już dzisiaj! Super Czwartek, podczas którego poznamy nie tylko rozkład głosów w brytyjskim MPC ale decyzję w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, o 13:00 czekać nas będzie publikacja najnowszego Raportu Inflacyjnego, którego wyniki zostaną omówione przez gubernatora Bank of England Marka Carneya 45 minut później. Czego spodziewać się po Super Czwartku?


Warto przede wszystkim przypomnieć sobie jak głosowano podczas ostatniego posiedzenia BoE. Wówczas stosunkiem głosów 9 – 0 zdecydowano się utrzymać główną stopę bankową na niezmienionym poziomie 0,5%.

Rzeczywistość tak niskich (w porównaniu do stóp procentowych innych banków jest to kwestia dyskusyjna) stóp w Wielkiej Brytanii trwa już od początku 2009 roku. I prawdopodobnie w tym również nie dojdzie do zmiany – przekonują analitycy SEB. Poziom inflacji wciąż jest zbyt niski w stosunku do poziomu docelowego BoE, a słabszy przyrost wynagrodzeń w drugiej połowie zeszłego roku powoduje, że prognozy dotyczące brytyjskiej inflacji uległy pogorszeniu.

W lutowym odczycie Raportu Inflacyjnego pomimo tego, że wskazywał on na nieco słabszy wzrost gospodarczy oraz rozwój cen czuć było nutę optymizmu. Naszym zdaniem, wraz z zbliżającym się terminem czerwcowego referendum, które przynajmniej w sondażach wciąż wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo oderwania się Wysp od Unii Europejskiej ten optymizm powinien zanikać, a prognozy powinny ulegać dalszemu pogorszeniu. Zdaniem banku wciąż istnieje ryzyko pozytywnej niespodzianki w prognozach BoE, jednak nie jest ono wysokie.

GBP/USD znajduje się na poziomie dzisiejszego otwarcia. Para przebywa w formacji trójkąta.
GBP/USD znajduje się na poziomie dzisiejszego otwarcia. Para przebywa w formacji trójkąta.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURAUD – blisko istotnego oporu
Następny artykułAUDCAD – pod wsparciem
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here