Naga MarketsSunex [SNX], Creepy Jar [CRJ] – Gorące spółki dniaTuż po zakończeniu poniedziałkowej sesji, działający w szeroko pojętej branży OZE – Sunex, pokazał wyniki za I kwartał. W tym okresie spółka osiągnęła rekordowe wyniki. Przychody wzrosły o 15,1% do 23 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł o niemal 63% do 2,6 mln zł, a EBITDA wzrosła o 67% rok do roku. Spółka w pierwszym kwartale wypracowała blisko 1,9 mln zł zysku netto w porównaniu do 0,2 mln zł rok wcześniej. Wartość kapitałów własnych w ciągu 12 miesięcy zwiększyła się o 29,2% do 34,2 mln zł. Warto dodać, że mimo niesprzyjającej pogodzie, spółka odnotowała 1,5% wzrost obrotów na rynku krajowym.

    • Sunex z rekordowymi wynikami za I kwartał
    • Creepy Jar wycenione na 1215 zł

„Rozwój branży OZE nie tylko w Polsce, ale i Europie powoduje, że perspektywy naszego dalszego wzrostu i rozwoju oceniamy jako bardzo dobre. Podejmowane przez nas działania w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz automatyzacji i robotyzacji produkcji, wpasowują się również w obecne kierunki i plany rozwoju rynku polskiego i rynków europejskich, zarówno w krótko jak i długoterminowej perspektywie – skomentował prezes Romuald Kalyciok.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieudana próba odbicia

Ostatnie spadki zostały wywołane planami emisji nowych akcji, po za tym, korekta nie powinna zaskakiwać. W dłuższym terminie, bardzo stabilny akcjonariat, wyniki oraz korzystne perspektywy w branży, powinny wspierać kurs. Wczoraj pojawiła się pierwsza próba odbicia. Ciekawie wygląda także biegnąca nieco niżej linia trendu.

sunex


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Blisko 50% całego trendu

Nadal trwa korekta w branży gamingowej. Widać to doskonale choćby po notowaniach Creepy Jar. Wczoraj DM BOŚ wydał rekomendację kupna z ceną docelową przy 1215 zł (wcześnie 1309 zł). Odbicie na wykresie ma się dokonać dzięki zbliżającej się premierze największego hitu spółki czyli „Green Hell” w wersji na konsole.

“Podtrzymujemy pozytywnie nastawienie do Spółki, która obecnie kończy pracę nad wersją gry Green Hell na konsole, by ta mogła pojawić się na rynku w czerwcu. Wersja gry na PC okazała się sukcesem, a wolumen sprzedaży osiągnął 1,5 mln sztuk od premiery w trybie wczesnego dostępu w III kw. 2018 roku. W oparciu o nasze ustalenia wnioskujemy, że gry survivalowe na konsole cieszą się dużym powodzeniem, a te najbardziej popularne notują sprzedaż rzędu kilku mln sztuk” – napisano w raporcie.

creepy jar

Analitycy zakładają, że wolumen sprzedaży wersji na konsole osiągnie 310 tys. sztuk w ciągu 12 miesięcy. Nie wykluczają wystąpienia pozytywnej niespodzianki, ponieważ w większości gier survivalowych wersje na konsole sprzedawały się w większej liczbie, niż to prognozują dla Green Hell. Analitycy podtrzymują także wybór Creepy Jar jako ich faworyta w 2021 roku. Na wykresie nadal nie widać oznak zbliżającego się odbicia. Wydaje się, że cena spadnie niżej do 50% zniesienia całego trendu lub do 50% korekty czyli do okolic 700-750 zł.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eur | kurs złotego | kurs.dolara | złoty | wiadomości bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here