Naga Markets

Sunex ma list intencyjny dot. nabycia austriackiej spółki za 4-6 mln euroWarszawa, 14.09.2022 (ISBnews) – Sunex zawarł list intencyjny dotyczący potencjalnego nabycia 100% udziałów w spółce z siedzibą w Austrii, działającej w branży instalacyjno-grzewczej (m.in. pompy ciepła, instalacje solarne, instalacje PV) z przychodami w roku 2021 r. rzędu ponad 15 mln euro, podał Sunex. Wstępna wartość inwestycji szacowana jest w przedziale 4-6 mln euro i uzależniona jest od wyników badania due dilligence i negocjacji warunków.

“List intencyjny zakłada przekazanie kompletu niezbędnych dokumentów do końca września 2022 r. i zakończenie badania due dilligence do końca października 2022 r., tak aby zależnie od wyników tych działań możliwe było ustalenie ostatecznych parametrów transakcji, przygotowanie dokumentacji i finalizacja transakcji do końca 2022 r. Wszelkie zobowiązania wynikające z zapisów listu intencyjnego z wyjątkiem zobowiązań do zachowania poufności, procedur przepływu informacji i kompletności przekazywanych materiałów nie mają charakteru wiążącego, a strony mogą w każdej chwili odstąpić od realizacji transakcji” – czytamy w komunikacie.Sunex jest producentem innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Firma powstała w 2002 roku w Raciborzu. Oferuje m. in.: pompy ciepła, kolektory słoneczne, termosyfony, systemy montażowe, systemy połączeniowe, zasobniki, grupy pompowe, stacje wymiany ciepła, regulatory solarne. Zadebiutowała na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w 2015 r. Wcześniej akcje spółki były przedmiotem obrotu na rynku NewConnect.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena kryptowalut | bitcoin kurs 2020 | korona szwedzka pln | akcje amica | neuca akcje kupno | kurs akcji orlen | eurocash kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCo dalej z wyceną KGHM. Optymizm z Ukrainy to impuls do hossy? Webinar Bliżej Giełdy
Następny artykułCena złota powraca do minimów po danych o inflacji w USA
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here