Naga MarketsSunday Energy liczy na debiut na NewConnect w III kw. br.Sunday Energy zakłada, że w ciągu najbliższych tygodni złoży dokument ofertowy związany z wejściem na rynek NewConnect, a debiut może nastąpić w III kw. br., poinformował ISBnews prezes Michał Sochacki.

Sunday Energy planuje debiut na NewConnect

“Jesteśmy na etapie kompletowania dokumentu ofertowego i spodziewamy się złożyć go w ciągu miesiąca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spodziewamy się, że debiut na NewConnect nastąpi w trzecim kwartale, życzylibyśmy sobie, aby nastąpiło to jak najszybciej, ale na datę debiutu wpływają czynniki niezależne od nas” – powiedział Sochacki w rozmowie z ISBnews.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod koniec 2020 r. spółka pozyskała 4 mln zł z emisji akcji.

“Podstawowym celem emisyjnym było zasilenie kapitału obrotowego i rozszerzenie oferty handlowej – to się efektywnie zadziało bezpośrednio po pozyskaniu środków. Drugim celem był rozwój biznesu na Węgrzech i to się również dzieje. Sprzedaż na tym rynku jest dla nas satysfakcjonująca. Widzimy wzrosty od początku tego kwartału” – wskazał prezes.

Trzecim celem jest budowa portfela farm fotowoltaicznych. Kolejny cel to wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych usług w postaci narzędzi, systemów i usług związanych z rynkiem wtórnym, w tym demontażem instalacji fotowoltaicznych.

“Pierwsze demontaże mamy za sobą. Na większą skalę startujemy z tą usługą w połowie roku – mamy za sobą pierwsze projekty” – zaznaczył Sochacki.

Sunday Energy chce mieć 100 MW w farmach PV w ciągu dwóch lat

Sunday Energy chce zbudować portfel farm fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej do 100 MW w ciągu dwóch lat, poinformował ISBnews prezes Michał Sochacki.

“Dzisiaj mamy ok. 20 MW w farmach, które są na etapie projektowania. Pozyskujemy kolejne grunty. Naszym celem jest zbudowanie portfela 100 MW i przeprowadzenie pełnego dewelopmentu, a następnie decyzja odnośnie wybudowania farm bądź odsprzedaży części projektów” – powiedział Sochacki w rozmowie z ISBnews.

invest

Zaznaczył, że zamknięcie procesu dewelopmentu jest uzależnione od pozyskiwania pozwoleń i przyłączy.

“Wydaje nam się, że w ciągu dwóch lat jesteśmy w stanie zgromadzić te 100 MW i je wydewelopować. Grunty wydaje nam się, że zgromadzimy w tym roku” – wskazał prezes.

Sunday Energy realizuje takie projekty siłami własnymi i spółek zależnych. Spółka bierze też pod uwagę możliwość zakupu gotowych projektów lub na zaawansowanym etapie dewelopmentu.

“Obserwujemy rynek, audytujemy niektóre projekty, ale na dziś nie znaleźliśmy takiego, który by nas finalnie interesował. Aktualnie żadna transakcja nie jest zaplanowana” – dodał Sochacki.

Działalność Sunday Energy opiera się na podstawowym filarze fotowoltaicznym i uzupełniającym, związanym z dodatkowymi usługami i produktami dot. OZE, tj. pompy ciepła, magazyny energii itd. W pierwszym obszarze kluczową częścią biznesu jest import i sprzedaż paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów rynku PV (m.in. inwertery, falowniki). Spółka zajmuje się także developmentem farm oraz rozwija nowe kierunki biznesowe, dotychczas niewystępujące powszechnie na polskim rynku.

Autor: Kamila WajszczukConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here