Naga MarketsSukces wezwania Grupy iliad na akcje Play CommunicationsGrupa iliad ma przyjemność ogłosić sukces wezwania na akcje polskiego operatora telekomunikacyjnego Play. Po rozliczeniu wezwania, którego wyniki zostały właśnie opublikowane, iliad będzie posiada 246 131 028 akcji Play, stanowiących 96,7% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów.

Play: Grupa iliad będzie posiadała 96,7% kapitału i głosów w Play

Zmieniona została również Rada Dyrektorów Play, aby odzwierciedlać przejęcie kontroli nad spółką przez iliad. Obecnie liczy ona sześciu dyrektorów zaproponowanych przez iliad i trzech niezależnych dyrektorów.

Te artykuły również Cię zainteresują

Rozliczenie transakcji nabycia akcji w ramach wezwania nastąpi 25 listopada 2020 r.

Thomas Reynaud, prezes Grupy Iliad powiedział: Cieszymy się, że nasza oferta została przyjęta przez zdecydowaną większość dotychczasowych akcjonariuszy Play Communications. Iliad, dzięki posiadanemu doświadczeniu i silnej pozycji finansowej, wesprze Play w utrzymaniu konkurencyjnej pozycji na polskim rynku telefonii komórkowej oraz ułatwi mu wejście na rynek usług stacjonarnych. Dzięki temu polscy klienci detaliczni oraz przedsiębiorcy zyskają dostęp do jeszcze bardziej atrakcyjnej i kompleksowej oferty. Nabycie większościowego pakietu akcji Play Communications i wejście na polski rynek to także ważny krok w międzynarodowym rozwoju Grupy iliad.

Jean-Marc Harion, Prezes Zarządu Play, dodał: Cieszymy się z ogromnego sukcesu wezwania. Ten nowy rozdział w historii Play przypada na 15-lecie istnienia i niezwykłego wrostu firmy, która osiągnęła pozycję wiodącego operatora na polskim rynku telefonii komórkowej, zdobywając ponad 15 milionów abonentów. Pragnę wyrazić moje serdeczne podziękowania dla naszych 2800 pracowników, którzy pomogli Play osiągnąć tak wysoki poziom doskonałości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin na fali wzrostów. Cena BTC osiągnie 300 tys. USD w ciągu 2 lat
Następny artykułGrupy Azoty zapowiada nową strategię na I półrocze 2021 roku
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here