Naga Markets

Sukces DRAGO entertainment. Koszty produkcji Food Truck Simulator zwróciły się po 54 godzinach!Food Truck Simulator – najnowsza propozycja od DRAGO entertainment– po 54h od premiery na PC pozwoliła jej twórcom na pokrycie całkowitych kosztów produkcji. Budżet tytułu wynosił ok. 950 tys. zł, a jego globalna premiera odbyła się 14 września br. Na dzień przed debiutem, wishlista gry liczyła 166 tys. zapisów. Symulator zajął 1 miejsce w kategoriach Popular New ReleasesiNew and Trending na Steam oraz 9 miejsce na liście Global Top Sellers. Po 72h od debiutu liczba sprzedanych egzemplarzy wynosiła  15 tys. szt. Najliczniejsza grupa odbiorców tytułu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.W sobotę Studio wydało również największą aktualizację do swojego hitu Gas Station Simulator – Major Update.

DRAGO entertainment ogłasza sukces produkcji Food Truck Simulator

Po 54 godzinach od premiery naszego Food Trucka odnotowaliśmy zwrot kosztów produkcyjnych zainwestowanych w grę. Po 72 godzinach tytuł sprzedał się w nakładzie 15 tys. egz. Pracujemy jeszcze nad poprawą ocen, dlatego w piątek wydaliśmy pierwszy hotfix, a w przyszłym tygodniu planujemy kolejny. informuje Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment SA.Zabawa Food Truck Simulator rozpoczyna się od przejęcia po ojcu ,,restauracji na kółkach’’. Podczas rozgrywki użytkownik ma za zadanie w pierwszej kolejności wyremontować i wyposażyć foodtrucka, następnie tworzyć menu, gotować i obsługiwać klientów w całym mieście. Kluczowym celem gry jest zdobycie rynku i rozwój gastronomicznego biznesu.

– Zebrany od graczy feedback jest dla nas bardzo cenny, dlatego na bieżąco wdrażamy poprawki i zmiany, które proponują, na ten moment przede wszystkim koncentrujemy się na wzmocnieniu optymalizacji gry. Cieszymy się, że już odzyskaliśmy środki zainwestowane w ten projekt. W sobotę wydaliśmy nasz największy, oczekiwany przez graczy update do Gas Station Simulator. W najbliższych dniach i tygodniach skupiamy się na kolejnym hotfixie do Food Trucka, wydaniu darmowego urodzinowego dodatku do Gas Station Simulator, a także przygotowaniami do październikowych premier. 20 października zadebiutują konsole Gas Station Simulator, a 27-go wczesny dostęp Winter Survival. Wyróżnikiem ostatniego tytułu będzie fakt, że powstaje przy wsparciu Marka Kamińskiego, znanego podróżnika i zdobywcy obu biegunów Ziemi– mówi Lucjan Mikociak, Szef i Współzałożyciel DRAGO entertainment.

Wydawcą PC-towej wersji gry Food Truck Simulator na rodzimym rynku jestnotowana na NewConnect spółka Movie Games, zawydanie tytułu na rynku chińskim odpowiada zespół HeartBeat Interactive Entertainment Ltd. z siedzibą w Fujian.

Dodatkowedane z raportu sprzedażowego Food Truck Simulator po 72h od premiery:

  1. Ocena graczy na Steam: 62 proc. mieszanych opinii, oparte na 249 recenzjach;
  2. Wishlista Steam outstanding: ok. 166 tys. szt.;
  3. Liczba zakupów z wishlist: ok. 8 tys. sztuk;
  4. Ilość refundacji FTS: ok. 1 tys. sztuk;
  5. Liczba pobrań demo FTS: ok. 150 tys. sztuk;

Redakcja poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here