Naga MarketsSukces Bitcoina (BTC) może doprowadzić do większych regulacji, uważa ex-CEO Goldman SachsBitcoin (BTC) eksplodował w tym roku na niespotykane dotąd poziomy. Notowania dwukrotnie przebiły poprzedni ATH. Kryptowaluta znowu przyciągnęła uwagę regulatorów, a były CEO Goldman Sachs Lloyd Blankfein ostrzega, że organy nadzorcze mogą wystąpić przeciwko BTC.

  • Regulatorzy mogą chcieć “rozprawić się” z Bitcoinem
  • Szczególnym problemem pozostaje wykorzystanie kryptowalut do nielegalnej działalności
  • Regulacje mogą podważyć wolność BTC

Sukces Bitcoina nie na rękę regulatorom

– Gdybym był regulatorem… w tej chwili miałbym coś w rodzaju hiperwentylacji z powodu sukcesu [Bitcoina] i uzbroiłbym się, aby sobie z tym poradzić – powiedział Blankfein w tym tygodniu dla CNBC. Ostrzegł przed Bitcoinem jako środkiem wymiany lub magazynem wartości ze względu na półanonimową naturę kryptowaluty i jej dzikie wahania cen.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nie wiesz, czy płacisz Koreańczykom z północy, Al-Kaidzie czy Gwardii Rewolucyjnej – powiedział Blankfein.

Blankfein powtórzył również obawy zgłoszone na początku tego miesiąca przez nową sekretarz skarbu USA i byłą przewodniczącą Rezerwy Federalnej Janet Yellen, która ostrzegła, że ​​wykorzystywanie Bitcoina i innych kryptowalut do nielegalnych działań jest „szczególnym problemem”.

Myślę, że wiele [kryptowalut] jest używanych, przynajmniej w sensie transakcji, głównie do finansowania nielegalnej działalności i myślę, że naprawdę musimy zbadać sposoby, w jakie możemy ograniczyć ich wykorzystanie i upewnić się, że zapobieganie praniu pieniędzy nie omija tych kanałów – powiedziała Yellen.

Wraz ze wzrostem popularności BTC i kryptowalut ogólnie, regulacyjne mogą znaleźć się pod presją działania, uważa były CEO Goldman Sachs.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

– Ostatecznie, jeśli [Bitcoin] kiedykolwiek stanie się wystarczająco duży, aby być znaczącym i prawdziwym środkiem wymiany, jak organy regulacyjne, tak skoncentrowane na przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, miałyby reagować – powiedział Blankfein.

Blankfein powiedział też, że Bitcoin może się sprawdzić, ale regulacje podważą jego wolność, swobodę działania oraz swego rodzaju brak przejrzystości. Zagadką pozostaje to, jak BTC sobie z tym poradzi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara prognozy 2020 | dolar online | mrc notowania | zloty online | bitcoin spekulacje | kurs.dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Może warto jednak napisać o tym, że Pani Janet Yellen jednak zmieniła zdanie po kilku dniach o krypowalutach i zachęcała Amerykanów do ich używania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here