Naga MarketsOd rozrysowania grudniowych dołków okolic 27.55, ropa WTI zyskuje już ponad dwukrotnie. W tym czasie byliśmy świadkami tylko jednej głębszej korekty spadkowej. W maju czarne złoto kontynuuje swoją aprecjację, dobija się jednak od istotnego oporu, który już w przeszłości blokował cenę (49.30). Trochę wyżej przebiega 61.8% zniesienia impulsu spadkowego z zeszłego roku oraz poziom 50.50 – wyznaczany po cenach z lipca 2015 oraz spadkowym pin barze z października (również ubiegły rok).

Ta szeroka strefa może być przynajmniej w krótkim terminie „sufitem” dla cen ropy i wywołać reakcję korekcyjną. Warto więc w tym ponad jednodolarowym przedziale doszukiwać się sygnałów sprzedażowych na wykresie D1.

Ropa WTI D1 - szersza perspektywa
Ropa WTI D1 – szersza perspektywa

[pullquote align=”left” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Graj na ropie razem z RoboForex – sprawdź ofertę![/pullquote]

Przybliżając wykres dla lepszego zobrazowania sytuacji widzimy, że cena już od paru sesji z rzędu kumuluje się pod wspomnianym oporem. Wsparciem dla byków jest majowa luka popytowa, pokrywająca się ze szczytem z kwietnia. Cena utknęła w wąskim zakresie, nie zmienia to jednak faktu, że pod obecnym oporem doszukiwać będziemy się okazji sprzedażowych. Przy zejściu w okolice 46.74 może natomiast pojawić się szansa na odbicie (jeżeli krótkoterminowe wsparcie nie zostanie pokonane).

Ropa WTI D1 - cena akumuluje się pod strefą oporu
Ropa WTI D1 – cena akumuluje się pod strefą oporu

Jesteś zainteresowany inwestycjami na rynkach towarowych? Sprawdź bezpłatny ebook przygotowany przez redakcję Comparic.pl poświęcony między innymi ropie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here