Naga MarketsKurs euro traci do funta. Stymulacja Banku Anglii może nie wystarczyć w przypadku Brexitu bez umowyFunt okazał się czarnym koniem wczorajszej sesji. Kurs euro stracił w stosunku do GBP aż 0,9 proc. i dziś dalej zniżkuje. W związku z tym, że wciąż nie ma pewności w kwestii umowy handlowej między UK i UE, decydenci z Banku Anglii (BoE) nadal utrzymują, że ostateczna decyzja dotycząca polityki pieniężnej nie jest pewna.

  • BoE nie zdziała wiele w przypadku Brexitu bez porozumienia handlowego
  • Polityka pieniężna może jedynie ograniczyć wpływ na rynki finansowe
  • Kurs euro traci wobec umacniającego się funta

Bank Anglii może jedynie złagodzić wpływ na rynki finansowe

Bank Anglii zdaje sobie sprawę z tego, że niewiele będzie mógł zrobić, by załagodzić ból gospodarczy w przypadku tzw. hard-Brexitu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekonomiści spodziewają się, że polityka pieniężna może pozostać niezmieniona, ale przyznają, iż może się to zmienić, jeśli wcześniej nie dojdzie do zawarcia umowy. BoE zaledwie 6 tygodni temu wzmocnił bodziec, aby przeciwdziałać przedłużającemu się kryzysowi pandemicznemu.

Jak jednak w zeszłym tygodniu zauważył gubernator BoE Andrew Bailey, podczas gdy bank centralny wciąż ma miejsce na skup większej liczby obligacji i wpompowanie gotówki do systemu finansowego, nie zapobiegnie to długim kolejkom ciężarówek, jeśli na granice wrócą kontrole.

– Cokolwiek zrobią, to nie zrobi większej różnicy. To nie jest coś, w co może celować polityka pieniężna. Jedyne, co mogą zrobić, to złagodzić wpływ na rynki finansowe – powiedział George Buckley, główny ekonomista ds. Wielkiej Brytanii w Nomura International Plc.

Bank Anglii, podobnie jak inne banki centralne koncentruje się obecnie na utrzymywaniu kosztów finansowania mocno zadłużonego rządu, przedsiębiorstw i gospodarstw domowych na jak najniższym poziomie podczas pandemii. Brexit stanowi dodatkowe ryzyko.

Kurs euro do funta trafił na ważne wsparcie

Notowania wspólnej waluty straciły wczoraj 0,9 proc. w stosunku do funta. Osunięcie skierowało parę walutową EUR/GBP z powrotem do kluczowej strefy wsparcia w obrębie poziomu 0,9020.

fpmarkets

Jeśli kurs ma się dalej osuwać, niedźwiedzie muszą pokonać nie tylko wspomniane wyżej wsparcie, ale także 200-dniową średnią. Kolejny kluczowy obszar obrony znajduje się w okolicach 0,8870 GBP.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here