Naga MarketsThomson ReutersTraderzy związani z najbardziej płynną klasą aktywów zyskali sporo pewności siebie po zamianach w najbardziej wpływowej instytucji bankowej na świecie – Rezerwy Federalnej – które uspokoiły zmienność po miesiącach chaotycznych ruchów rynkowych. Widać to między innymi w raporcie styczniowym opublikowanym przez jeden z największych podmiotów zajmujący się obrotem walutami w skali globalnej.

Thomson Reuters, dealer z siedzibą w Wielkiej Brytanii może pochwalić się dynamicznym wzrostem wolumenów, których średnia dzienna wartość wyniosła ponad 117 miliardów dolarów. Jest to naprawdę silne wybicie po gwałtownych spadkach aktywności handlowej, którą obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach 2013 roku po przestoju działalności rządu USA i ze względu na tapering utrzymujący traderów na uboczu.

Styczeń na rynkach walutowych zazwyczaj jest swojego rodzaju „rozrusznikiem” po świątecznym i trochę uśpionym grudniu przygotowując się do osiągnięcia szczytowych rezultatów na przestrzeni marca i kwietnia. Wskaźnik ADV na poziomie 117 miliardów dolarów oznacza więc wzrost o 27% w porównaniu do ubiegłego miesiąca.

Po spadku poniżej psychologicznej granicy stu miliardów dolarów dziennego obrotu w październiku i grudniu 2013, Thomson Reuters stał się świetnym przykładem tego jak zmieniają się nastroje wśród czołowych uczestników rynku wraz z oczekiwaniem na stabilizację.

FXall, ECN działający w ramach Thomson Reuters również zakończył styczeń z pozytywnymi rezultatami. AVD dla platformy FXall wyniosło 123 miliardy dolarów – oznacza to wzrost o 23% w porównaniu do grudnia 2013 i o 13% w ujęciu rokrocznym.

Szef działu walutowego Thomson Reuters, Phil Weisberg, w następujący sposób ustosunkował się do najaktualniejszych wyników firmy:

„Solidne wolumeny osiągnięte w styczniu pokazują jak dużym zaufaniem społeczność FX darzy Thomson Reuters – zapewniamy dobry jakościowo i stabilny dostęp zarówno do rynku pierwotnego jak i do płynności.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here