Naga MarketsStudenci chcą być posiadaczami walut cyfrowych w większym stopniu niż przeciętna osoba. Oprócz tego chcą się szkolić w tym kierunku. Tak wynika z raportu Coinbase.


Badanie nt. popularności kryptowalut przeprowadziła giełda Coinbase i firma Qriously. Przepytano 675 studentów, z których 18 procent stwierdziło, że posiada kryptowaluty lub tokeny. Jedna czwarta z nich deklaruje jednak również, że ​​zdecydowanie chętnie wzięłaby udział w kursie dot. kryptowalut lub innych instrumentów opartych na blockchainach.

Kursy o kryptowalutach

David Yermack, kierownik działu finansowego w New York University Stern School of Business, powiedział, że takie kursy są “bardzo korzystne dla studentów”. W ciągu ostatnich czterech lat Yermack odnotował prawie sześciokrotny wzrost liczby zapisów na kursy dot. Blockchain.

“Trwa proces, który doprowadzi do migracji większości danych finansowych do organizacji opartych na blockchain. Uczniowie bardzo skorzystają na badaniu tego obszaru.” – uważa wykładowca.

Badanie wykazało również, że kursy dot. kryptowaluty i Blockchaina można znaleźć na 50 najlepszych uniwersytetach na świecie. 42 procent oferuje co najmniej jeden kurs dotyczący sieci bloków i badań związanych z kryptowalutami, a 22 procent zapewnia więcej niż jeden poziom nauczania.

Raport Coinabse wykazał rosnące zainteresowanie takimi kursami wśród szerokiego grona studentów. 47 procent studentów kierunków społecznych stwierdziło, że byliby zainteresowani nauką o tym temacie. Podobnego zdania  jest ponad 34 procent studentów kierunków informatycznych i inżynieryjnych.

Co ciekawe, nadal 8% osób w Stanach Zjednoczonych i mniej niż 1% na całym świecie posiada własne krypto-aktywa. Jednocześnie 63% dorosłych ludzi na świecie posiada smartfony. To pokazuje, jak ogromny potencjał ma rynek kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here