Naga MarketsSTS Holding S.A. ogłasza zamiar wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w WarszawieGrupa STS („Grupa”), grupa kapitałowa, na czele której stoi STS Holding S.A. (dalej: „STS Holding”, „Spółka”), największy bukmacher w Polsce, działający w oparciu o autorską technologię, ogłasza chęć przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej skierowanej zarówno do inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych.

STS Holding S.A. ogłasza chęć przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej

Spółka zamierza wnioskować o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych („GPW”) w Warszawie. Po IPO STS Holding byłby jedynym przedstawicielem branży zakładów bukmacherskich na GPW.Grupa jest największym pod względem obrotów bukmacherem w Polsce, który działa również na skalę międzynarodową, dzięki licencjom w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach. Produkty oferowane przez Grupę obejmują zakłady sportowe, zakłady na sporty wirtualne, kasyno internetowe (poza Polską), BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych.

Dziś ogłaszamy chęć przeprowadzenia IPO oraz debiutu akcji na GPW. Wierzymy, że grupa taka jak STS Holding – o doskonałej pozycji rynkowej, z dużą rozpoznawalnością oraz silnym zespołem menadżerskim – jest atrakcyjna dla inwestorów polskich oraz zagranicznych. Osobiście uważam, że wejście na GPW przyspieszy nasz rozwój, umocni pozycję absolutnego lidera rynku w Polsce i pomoże zwiększyć rozpoznawalność marki na arenie międzynarodowej mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

Grupa – za sprawą licznych inwestycji w rozwój oferty produktowej, nowoczesnych technologii oraz nowych funkcjonalności dla użytkowników – między 2015 i 2020 rokiem zwiększyła wartość zawartych zakładów prawie sześciokrotnie. Wartość zawartych zakładów w 2020 roku wyniosła 3, 319 mld zł, a EBIDTA 171 mln zł. Zarząd szacuje, że obecnie Grupa posiada blisko połowę udziałów w polskim rynku bukmacherskim, a ok. 85% wartości zawartych zakładów pochodzi z kanałów online Grupy – aplikacji dedykowanej systemowi Android oraz iOS, strony internetowej i jej mobilnej wersji.

Grupa posiada również nowoczesne lokale przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ponad 400, które dodatkowo zwiększają rozpoznawalność marki. Grupa zatrudnia ponad 1500 osób.

Grupa funkcjonuje na polskim rynku od niemal 25 lat. W tym czasie zwiększyliśmy skalę działalności, zmieniliśmy model biznesowy oparty na lokalach stacjonarnych na kanały online oraz zabezpieczyliśmy wiodące rozwiązania technologiczne, rozbudowaliśmy innowacyjną ofertę produktową, weszliśmy na rynki zagraniczne czy zbudowaliśmy własny system bukmacherski. Dzięki temu Grupa stała się największym legalnym bukmacherem w Polsce, z 46% udziałem w rynku, ale także podmiotem nastawionym na działalność międzynarodową. Teraz nadszedł czas na publiczną ofertę akcji Spółki, która będzie dodatkowym motorem wzrostu Grupy dodaje Mateusz Juroszek.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here