Naga Markets

STS Holding rekomenduje wypłatę 0,55 zł na akcję dywidendy za 2022 i zaliczkowej za 2023Zarząd STS Holding zarekomendował przeznaczenie 86,2 mln zł z zysku netto za 2022 r. – wynoszącego 126,61 mln zł i pomniejszonego o wypłaconą 31 października 2022 r. zaliczkę na poczet dywidendy w kwocie 42,26 mln zł, tj. 86,34 mln zł – na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,55 zł na akcję, podała spółka.

Zarząd proponuje przeznaczyć 145 528,33 zł na kapitał zapasowy zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa, podkreślono.“Ponadto zarząd spółki podejmie decyzję o wypłacie akcjonariuszom STS Holding S.A. zaliczki na poczet dywidendy za 2023 rok po publikacji i zatwierdzeniu skonsolidowanego skróconego sprawozdania finansowego na dzień 30 czerwca 2023 roku” – czytamy w komunikacie.

Założona w 1997 roku, Grupa STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Bukmacher posiada licencję w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach. Portfolio usług grupy obejmuje zakłady sportowe, sporty wirtualne, kasyno internetowe (z wyłączeniem Polski), BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2021 r.; wchodzi w skład indeksu mWIG40.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułZainteresowanie kryptowalutami spadło do poziomów najniższych od 2020 r.
Następny artykułZbliża się data potencjalnego bankructwa Stanów Zjednoczonych. Jakie są możliwe scenariusze?
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here