Naga MarketsStrony prognozujące ceny kryptowalut - która z nich jest najdokładniejsza?Kryptowaluty są jednym z popularniejszych tematów w dzisiejszych czasach i jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Stworzyły rzeczywistość, w której ludzie są w stanie wygenerować spore zyski w krótkim czasie, jednak niewidzialna ręka, która wpływa na rynek jest powodem wywołującym silną fluktuację. Jedynym nieznanym czynnikiem, który sprawia, że rynek jest bardzo atrakcyjny i ryzykowny w tym samym czasie jest właśnie jego zmienność.

Istnieją jednak strony internetowe poświęcone przewidywaniu kursów kryptowalut. Dzisiaj przyjrzymy się trzem z popularniejszych portali poświęconych prognozowaniu cen kryptowalut i zobaczymy, jak bardzo są one przydatne w przewidywaniu potencjalnych zmian kursowych. Porównanie prezentowanych prognoz jest doskonałym sposobem wystawienia ich na próbę.

Walletinvestor.com

Walletinvestor.com pojawi się w wynikach wyszukiwania dla praktycznie każdej cyfrowej monety. Ta strona internetowa zapewnia szacunkowe ceny kryptowalut, a także prognozy dotyczące akcji, towarów i par walutowych. Prognozy kryptowalut są dostępne na każdy dzień miesiąca i dostarczają szczegółów na temat niskiej, granicznej i średniej ceny monety.

Dla najbardziej popularnych monet istnieją prognozy cenowe sięgające nawet pięciu lat. Prognozy na najbliższe kilka miesięcy są dostępne dla kryptowalut o średnim lub niskim wskaźniku obrotu.

TradingBeasts.com

Trudno jest zmierzyć, które strony internetowe są bardziej dokładne, ponieważ zmieniają się bardzo szybko i przygotowanie dobrej prognozy na jutro nie oznacza, że strona będzie nadal robić to samo przez następny miesiąc. Możemy jednak śmiało powiedzieć na podstawie profesjonalnych recenzji niezależnych inwestorów, że TradingBeasts wykonuje najlepszą pracę w tym zakresie.

W przeciwieństwie do Wallet Investor, koncentruje się wyłącznie na kryptowalutach, bez przewidywań dla innych aktywów. TradingBeasts zapewnia prognozy rynkowe dla ponad 2000 monet na następne trzy lata.

Możesz również znaleźć szczegóły dotyczące różnicy procentowej, a także najwyższą, najniższą i średnią cenę. Dla polskich entuzjastów kryptowalut, TradingBeasts jest również jedyną stroną internetową z pozostałych wymienionych, która dostarcza swoje prognozy w języku polskim.

LongForecast.com

LongForecast.com jest trzecim popularnym punktem prognostycznym dla rynku kryptowalut. Strona ta zapewnia prognozy detaliczne na najbliższe pięć lat, z miesięcznymi zmianami, a także cenami wysokimi i minimalnymi (system nie generuje jednak średniej ceny). W przeciwieństwie do poprzednich dwóch źródeł, portal posiada prognozy cenowe tylko dla 15 najlepszych kryptowalut.

Analiza przewidywań

Przyjrzyjmy się prognozom Binance Coin, które dostarczają wszystkie 3 strony internetowe i określmy, na ile realistyczne są ich przewidywania. Obecnie cena tej monety wynosi około 580 USD.

Pierwszą stroną internetową, na którą patrzymy jest LongForecast, która przewiduje, że moneta będzie w grudniu 2021 roku warta między 2045 a 2538 USD, a w grudniu 2022 roku między 2211 a 2830 USD. Walletinvestor przewiduje, że moneta będzie się wahać w przedziale 467-554 USD i 548-639 USD, odpowiednio w tych samych okresach. TradingBeasts szacuje natomiast, że cena pozostanie w przedziale 406-597 USD i 584-730 USD, odpowiednio dla tych samych okresów.

Jeśli spojrzymy na te liczby, możemy wyraźnie zobaczyć, że prognozy Longforecast są bardzo optymistyczne i że prognozy dostarczone przez Walletinvestor i TradingBeasts są bardziej stabilne i na pierwszy rzut oka wydają się również bardziej realistyczne.

Podsumowując

Na właściwe podsumowanie tego artykułu trzeba będzie poczekać wiele miesięcy, chociaż krótkoterminowe wnioski będą dostępne w ciągu kilku tygodni. Jednak bez dalszych dowodów trudno jest uznać którąkolwiek stronę internetową za najlepszy prognostyk: a nawet strona, która dokładnie przewidziała cenę BTC, może zupełnie nie trafić z projekcjami w przypadku DASH lub innej monety.

Na zakończenie przytoczymy cytat z TradingBeasts.com: “Nikt nie może przewidzieć ceny kryptowalut ze 100% dokładnością, dlatego ważne jest, aby pamiętać, że prognozy cenowe mają być używane tylko jako wskazówka dotycząca potencjalnego wzrostu cen, a nie jako porady inwestycyjne”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here