Naga MarketsCypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) dnia 19 lipca br. zawiesiła w całości zezwolenie CIF dla AFX Capital Markets Ltd. Obecnie na stronie brokera widnieje jedynie logo AFX Group na czarnym tle.

Jak informowaliśmy już wcześniej, zawieszenie licencji wynikało z ustawy o usługach i działalności inwestycyjnej oraz rynkach regulowanych z 2017 r., zgodnie z sekcją 71 ust. 6 lit. c tej ustawy oraz sekcją 10 ust. 1 dyrektywy DI87-05 w sprawie cofnięcia i zawieszenia zezwolenia.

Powodem zawieszenia są podejrzenia o domniemane naruszenie art. 22 ust. 1 ustawy ze względu na możliwość niespełnienia przez AFX warunku uzyskania zezwolenia, o którym mowa w art. 17 ust. 9 (wymogi organizacyjne) ustawy, o którym mowa w ust. 4, 6 i 9 dyrektywy DI87-01, dotyczącego ochrony środków finansowych klientów.

Czarna strona AFX Group

AFX Group miało 10 dni na dostosowanie się do przepisów cypryjskiego regulatora. Można się jedynie domyślać, czy zmiana na stronie oznacza nie wywiązanie się z obowiązków nałożonych przez CySEC.

Czarna strona AFX | źródło: www.afxgroup.com
Czarna strona AFX | źródło: www.afxgroup.com

Jednak strona internetowa STO (Super Trading Online), detalicznego brokera FX, który jest częścią AFX Group nadal funkcjonuje. Na górze strony znajduje się ostrzeżenie dotyczące działań CySEC, brakuje jednak informacji dla klientów o tym, co zrobić, jeśli chcą odzyskać środki.

https://www.stofs.com/pl/
Fragment strony internetowej STO z ostrzeżeniem o działaniach CySEC na górnej belce | źródło: www.stofs.com/pl/

Co oznacza brak pozwolenia dla AFX Group?

W związku z zawieszeniem pozwolenia dla AFX Group, spółka nie może:

  • świadczyć / prowadzić usług / działalności inwestycyjnej,
  • zawierać jakiejkolwiek transakcji biznesowej z jakąkolwiek osobą i akceptować nowych transakcji klientów,
  • reklamować się jako dostawca usług inwestycyjnych.

Spółka w okresie zawieszenia może natomiast zakańczać wszystkie własne transakcje oraz transakcje swoich klientów, zgodnie z instrukcjami klienta, a także zwracać fundusze oraz instrumenty finansowe przypisane do klientów, jeśli jest to zgodne z życzeniami obecnych klientów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here