Naga Markets
Flaga UEJednym z istotnych wydarzeń środowego przedpołudnia była zaplanowana na godzinę 11:00 publikacja wstępnego rezultatu dynamiki Produktu Krajowego Brutto (PKB)Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. W tym konkretnym przypadku mówmy o wstępnym raporcie za I kwartał 2019 roku.


Z wstępnego raportu Eurostatu wynika, że w I kwartale br. Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w porównaniu z poprzednim kwartałem 0,4% w strefie euro (EA19) i o 0,5% w całej Unii Europejskiej (UE28). W ujęciu rok do roku odnotowano natomiast wzrost gospodarczy na poziomie 1,2% w strefie euro i o 1,5% w UE28.

Równocześnie dowiedzieliśmy się także, że liczba osób zatrudnionych wzrosła w I kwartale 2019 roku o 0,3% w strefie euro oraz w całej UE. Dla porównania, w IV kwartale 2018 r. zatrudnienie wzrosło o 0,3% w strefie euro i 0,2% w UE28.

Kurs euro do dolara odbija od linii trendu

Notowania euro w relacji do USD nieznacznie osuwają się w pierwszym kwadransie po publikacji. Wcześniej natomiast nastąpiło odbicie od linii trendu wzrostowego biegnącej od tegorocznego dołka.

Jak widać na wykresie 30-minutowym EUR/USD poniżej, kurs zmaga się obecnie z lokalnym poziomem oporu przy 1,1215. Jego pokonanie dawałoby szansę na wzrost w kierunku 1,1243. Alternatywnie, utrzymanie notowań pod oporem naraża linię trendu na kolejny test.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs euro do dolara (EUR/USD) - wykres 30-minutowy - 15 maja 2019
Kurs euro do dolara (EUR/USD) – wykres 30-minutowy – 15 maja 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here